استاندار البرز: جاده طالقان به شرط ایمن سازی افتتاح می شود

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که جاده هشتگرد - طالقان مشروط به رفع نقاط حادثه خیر و ایمن سازی کامل اواخر اردیبهشت ماه جاری افتتاح می شود.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در بازدید از روند تکمیل پروژه جاده هشتگرد - طالقان افزود: در مدت ۲ سال پیگیری مجدانه و حذب اعتبارات ملی، شاهد ۳۷ درصدد پیشرفت در این پروژه معطل مانده هستیم و اکنون نیز این پروژه مهم پس از ۲ دهه انتظار مردم آماده بهره برداری است.

وی ادامه داد: در این مدت تمام موانع پیشرفت این پروژه که در حدود مسئولیت دولت بود با پیگیری های جدی برطرف شد تا پیمانکار با فراغ بال به کار خود ادامه دهد.
استاندار البرز گفت: در ابتدا این مسیر یک جاده دسترسی روستایی بود و زیرساخت مناسبی برای آن تامین نشده بود ولی اکنون تمام تدابیر لازم جهت استفاده گردشگری و جاده ای شهری برای تردد مردم طالقان به سمت شهرجدید هشتگرد اندیشیده شده است.

شهبازی بیان داشت: در مسیر بازدید امروز تذکرات لازم را جهت نصب علائم هشداری و رانندگی، تجهیز مسیر به بهمن گیر و همچنین ایمن سازی جاده در خصوص رانش و ریزش را دادم.
وی افزود: تمام مطالبات پیمانکار این جاده پرداخت شده است که پیش بینی امکانات امدادی، انتظامی، راهداری و پشتیبانی تلفن همراه نیز از اهم امور این جاده است.
استاندار البرز گفت: بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان تاکنون برای این جاده هزینه شده ضمن آنکه حفاری تونل آن انجام شده است  که در مجموع  ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تونل نیز لازم است.
عملیات ساخت جاده طالقان به طول حدود ۳۲ کیلومتر از سال ۱۳۷۲ آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =