۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84311944
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای درس‌هایی از کرامت حضرت امام حسن (ع) در شبکه شاد البرز

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت که به مناسبت سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) ، آموزش درس هایی از کرامت امام دوم شیعیان در شبکه شاد البرز درحال اجرا است.

فرشته فهمیده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: کارشناسان علوم تربیتی و مذهبی امروز در شبکه شاد البرز از دومین امام شیعیان که در مسیر عدالت و مبارزه با حکومت وقت گام برداشت و به حفظ نیروهای کارآمد، اصلح و تفسیر صحیح اسلام پرداخت، سخن می گویند.

وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی (ع) بی تردید از شخصیت های تاثیرگذار درهمه ابعاد تاریخ اسلام و خاندان اهل بیت(ع) است،خاطرنشان کرد: کارشناسان به اسلوب ها و روش های زندگی این بزرگوار به عنوان بهترین الگوی زندگی بعد از سیره پیامبر(ص) همیشه مورد توجه مسلمانان بوده است نیز می پردازند.

فهمیده  با بیان اینکه تمام اهل بیت(ع) کرامات خاصی دارند اما این صفت برای امام حسن (ع) جلوه خاصی دارد، اضافه کرد: لازم است دانش آموزان با امام دوم شیعیان به خاطر انفاق‌ها و بذل و بخشش‌هایی که داشتند آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی یادآورشد: امام حسن مجتبی(ع) دوبار همه دارایی خویش و سه بار نصف مال خود را در راه خدا انفاق و احسان کردند.

 فهمیده گفت: شواهد فراوانی در زندگی امام حسن مجتبی(ع) وجود دارد که افزون بر دوستان، نسبت به دشمنانشان که بیشتر نادان و جاهل بودند، رفتار کریمانه اش باعث تغییر و منقلب شدن آنها می شد.

وی تصریح کرد: از کرامات امام حسن (ع) باید همدلی و مواصات را نیز یاد بگیریم.

وی گفت: امام حسن(ع) از شخصیت ها و اسوه های مشهور اخلاقی است که شخصیت انسان کریم و رفتار کریمانه را براساس سیره رفتاری آن حضرت(ع) می توان ترسیم کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزادامه داد: امام حسن (ع) در نشر فرهنگ اصیل اسلام و پایبندی به پیمان صلح نیز نقش الگویی دارند.

وی تاکید کرد: زندگینامه ائمه (ع) برای دانش آموزان همانند یک راهنماست که حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی با توجه به تعطیلی مدارس می کوشد از طریق شبکه شاد درقالب پیام های کوتاه تصویری و صوتی آن را انتقال دهد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =