نقش‌آفرینی بین‌المللی منطقه اقتصادی میرجاوه چند ماه آینده محقق می‌شود

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه در چند ماه آینده با چشم‌اندازی بین‌المللی به ایفای نقش خواهد پرداخت و کشورهای همسایه بیش از گذشته به این سمت سوق پیدا می‌کنند.

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، ماندانا زنگنه در جریان بازدید از مراحل ساخت منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه اظهارداشت: شروع بکار این منطقه آن را به شاه‌راهی برای تجارت بین‌المللی تبدیل خواهد کرد و کشورهای همسایه بیش از گذشته به سمت میرجاوه سوق پیدا می‌کنند و در نتیجه شمار تردد خودروهای ترانزیتی و تعاملات تجاری مرزی در این نقطه تا حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه در ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است افزود: با توجه به نگاه بین‌المللی به منطقه باید این حساسیت و زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه ویژه با نگاهی ریزبین ایجاد شود تا زیرساخت‌ها از استانداردهای لازم برخوردار شوند و پس از راه‌اندازی به دلیل حجم بالای تردد خودروهای ترانزیتی دچار مشکل نشود.

میرجاوه از توابع سیستان و بلوچستان در ۷۵ کیلومتری شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کوه آتشفشان نیمه فعال تفتان و هم مرز با پاکستان قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =