توقف روند فزاینده ابتلا به کرونا در دشتی نیازمند عزم عمومی است

بوشهر-ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی استان بوشهر گفت: ثبت رکورد جدید ابتلای به کرونا با شناسایی ۵۲ مورد مثبت و ۲ مورد فوت در ۲۴ساعت گذشته در این شهرستان شکسته شد که توقف این روند فزاینده نیازمند همکاری و همراهی تمامی بخش‌های جامعه و شکل‌گیری عزم عمومی است.

پرویز احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین برای گذار از وضعیت موجود رعایت دقیق همه مفاد شیوه‌نامه‌های بهداشتی الزامی است.

وی پروسه مقابله با کرونا را دشوار و نفس‌گیر عنوان کرد و ادامه داد: تنها راه پیشگیری از شیوع گسترده کرونا قطع و جلوگیری از تشکیل حلقه‌های انتقال این ویروس است که این امر با پایبندی عموم مردم و خانواده‌ها به پرهیز از حضور در اجتماعات و تشکیل مجالس دورهمی و مهمانی محقق خواهد شد.

احمدی بیان کرد: کرونای جهش یافته دارای قدرت انتقال، سرعت انتشار و توان بیماری‌زایی فوق‌العاده بالایی است و یک فرد ناقل این ویروس می‌تواند جمعی چندین نفره‌ را مبتلا کند و خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ استفاده از ماسک در دوران شیوع کرونا عنوان کرد: پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع این بیماری همچنان شاهد عدم استفاده برخی افراد از ماسک در مروادات اجتماعی هستیم که نتیجه‌ای جز استمرار روند صعودی مبتلایان نخواهد داشت.

احمدی به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان دشتی اشاره و تاکید کرد: با ناقضان محدودیت‌های تعریف شده‌ ویژه مناطق قرمز که به اطلاع عموم رسیده‌است برخوردهای قانونی لازم صورت می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تاکید کرد: ادامه بی‌توجهی و عدم پایبندی عمومی به رعایت بی‌چون و چرای مفاد پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند زمینه‌ساز تبدیل شهرستان به جولانگاه ویروس مرگبار کرونا و بروز فاجعه‌ای بزرگ شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha