۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 2307
کد خبر: 84311917
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ مرکز خدمات جامع سلامت در گچساران افتتاح شد

گچساران- ایرنا- ۲ مرکز خدمات جامع سلامت در روستاهای چهار بیشه علیا و آبشیرین روز چهار شنبه به بهره برداری رسید.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران در حاشیه بهره برداری از این مراکز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با بهره برداری از این مراکز، تعداد خدمات جامع سلامت شهرستان گچساران به ۱۱ مرکز افزایش یافت که ۶ مورد در روستاهاست.
آرمین غلامیان افزود: این تعداد  مراکز خدمات جامع سلامت بیش از ۱۲۵ هزار نفر را تحت پوشش دارند.

وی بیان کرد: این مراکز متشکل از تیم پزشک، ماما، بهیار، مراقب سلامت، کارشناس بیماری ها، کارشناس بهداشت و محیط و پذیرش است.

غلامیان تصریح کرد:در این مراکز خدمات در قالب گروه های سنی شامل مراقبت کودک،نوجوان،جوان ،میانسال و سالمند و مراقبت قبل از بارداری،حین بارداری و پس از زایمان ارائه می شود.

وی اظهار داشت: مرکز خدمات جامع سلامت چهار بیشه علیا بیش از یکهزارو ۱۶۱ خانوار با جمعیتی بیش از چهار هزارو ۴۳۳ نفر را تحت پوشش خواهد داشت.

غلامیان ادامه داد: ۶ مرکز خانه بهداشت  روستاهای سعادت آباد با ۸۱۰ نفر جمعیت، دشت مور با ۳۲۵ نفر، چهار بیشه سفلی با ۶۶۰ نفر ، دژسلیمان با ۷۴۸ نفر و روستای چهار بیشه علیا با ۲ هزارو ۲۹۴ نفر را تحت پوشش خواهد داشت.

وی ابراز کرد: مرکز خدمات جامع سلامت روستای آبشیرین بیش از یکهزارو ۴۸۱ خانوار و با جمعیت چهار هزارو ۱۵۱ نفر را تحت پوشش خواهد داشت.

مرکز خدمات جامع سلامت چهار بیشه در یک ساختمان استجاری  و مرکز خدمات جامع سلامت آبشیرین در مرکز بهداشت این روستا به بهره برداری رسید.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =