رییس دانشگاه علوم پزشکی: روند فوتی های کرونا در ایلام افزایشی است

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در هفته های اخیر فوتی های کرونا در استان در حال افزایش است، گفت: چهار فوتی ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شد و مجموع فوتی ها به ۷۴۳ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد کریمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از رفتارهای ویروس جهش یافته انگلیسی افزایش ابتلا، بستری و پس از آن فوتی است که نمود آن در استان قابل مشاهده است.

وی افزود: هر چند تعداد مبتلایان در حال کاهش است اما تعداد فوتی ها در حال افزایش است و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی باید بیش از پیش باشد.

دکتر کریمیان یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۷ ابتلای جدید در استان شناسایی شده و مجموع مبتلایان استان به ۳۵ هزار و ۵۳۳ نفر افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تعداد بستری های جدید را ۵۳ نفر اعلام کرد و گفت: در مجموع ۲۶۲ بستری در مراکز درمانی استان بستری هستند.

دکتر کریمیان افزود: از بستری های جدید، دره شهر با ۱۱ بستری و ایلام با ۱۰ بستری بیشترین تعداد را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: همچنین از بستری های جدید ۹ نفر مروبط به ایوان، هفت نفر دهلران، پنج نفر آبدانان، چهار نفر مهران، سه نفر چرداول، ۲ نفر بدره و سیروان و ملکشاهی هر کدام یک نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: شهرستان های آبدانان، دره شهر، چرداول و ایوان در وضعیت قرمز، ایلام، چوار، بدره و دهلران در وضعیت نارنجی و هلیلان، ملکشاهی و سیروان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha