۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84311885
۰ نفر

برچسب‌ها

واکسیناسیون سالمندان خلخال آغاز شد

اردبیل _ ایرنا - معاون دانشکده علوم پزشکی خلخال از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون سالمندان و افراد بالای ۸۰ سال در این شهرستان خبرداد.

پرویز وکیلی روز چهارشنبه در مراسم اغاز اجرای این طرح به خبرنگار ایرنا افزود: امکان تزریق واکسن برای سالمندان در منزل وجود ندارد و با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی سالمندان اجرای این طرح فقط در بیمارستان امام خمینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است.

وی گفت: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال با فراخوان مراقبان بهداشت که طی تماس تلفنی صورت می‌گیرد، در این مرکز درمانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای دریافت واکسن کرونا برای سالمندان و افراد بالای ۸۰ سال این شهرستان وجود ندارد، اظهار کرد: همه سالمندان باید قبل از مراجعه برای واکسیناسیون در پایگاه سلامت تشکیل پرونده داده باشند.

وی بیان کرد: اولویت تزریق واکسن با سالمندانی است که پرونده دارند و مراقبان سلامت برای مراجعه آن‌ها به پایگاه تماس گرفته باشند.

او گفت: پس از پایان دریافت واکسن از این گروه سنی ، طرح واکسیناسیون افراد بین سنین  ۶۰ تا ۸۰ سال شروع خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال همچنین اظهارکرد: تاکنون ۶۰ بیمار سرطانی ، ۴۰ بیمار تالاسمی ، ۱۵ بیمار پیوند کلیوی ، ۱۵ بیمار دیالیزی و ۲۰ بیمارمبتلا به  ام اس در این شهرستان واکسن کرونا گرفتند.

او افزود: بیماران صعب‌العلاج و آسیب‌پذیر در این شهرستان شناسایی شده و اطلاعات کامل مربوط به نوع بیماری آنها در سامانه کشوری ثبت و نسبت به واکسیناسیون آنها اقدام خواهد شد.

وی به مردم مردم و صاحبان اصناف توصیه کرد نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی بیش از پیش توجه داشته باشند.

وکیلی گفت: تغییر وضعیت رنگ‌بندی کرونا متناسب با  کاهش سطح مراجعات و بستری در بیمارستان و همچنین افزایش آمار تست‌های منفی کرونا بوده و انتظار می‌رود با گذر از قله پیک چهارم سیر نزولی مبتلایان به کرونا در خلخال بزودی آغاز شود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =