۷ هزار اصله نهال توسط جهادگران در روستاهای تکاب کاشته شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب گفت: هفت‌ هزار اصله نهال مثمر در قالب پویش ملی درخت‌یاری توسط جهادگران، در مناطق روستایی این شهرستان توزیع و کاشته شد.

سرهنگ وهاب عباس‌فام روز چهارشنبه در آیین پویش ملی درخت‌یاری روستاهای تکاب افزود: این طرح با مشارکت دانشجویان گروه جهادی "شهید حججی" ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب و با هدف صیانت از منابع طبیعی، رفع مسائل معیشتی روستاییان و توجه به محیط زیست اجرا شده‌است. 

وی بیان‌ کرد: این نهال ها شامل پنج‌ هزار اصله گل سرخ محمدی و ۲ هزار اصله نهال مثمر از جمله گیلاس، زردآلو و گردو است که در قالب این پویش ملی توسط جهادگران بسیجی به روستاییان این شهرستان اهدا و کاشته شد.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب اظهار داشت: هدف از اجرای پویش ملی درخت‌یاری، نوآوری، کارآفرینی، محرومیت زدایی، ارتقای سرانه فضای سبز، کنترل قیمت تولیدهای باغی از طریق افزایش سطح زیرکشت و کاهش فرسایش خاک است.  

سرهنگ عباس‌فام ادامه داد: این پویش مبتنی بر کاشت درختان مثمر به‌منظور حفظ و گسترش محیط زیست متناسب با بوم منطقه و همراهی با کشاورزان است که به صورت رایگان در منازل‌ مسکونی و باغ‌های سه روستای "بادمحمود"، "حاجی بابا" و "دورباش" از توابع بخش مرکزی تکاب به همت جهادگران اجرا شد.

به گزارش ایرنا، تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که در منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر با طبیعت بکر واقع شده‌است. 

 ۱۰ گروه جهادی بسیجیان در حال حاضر در زمینه های مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی، کشاورزی و خیریه در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =