آمار بستری‌های مبتلا به کرونا در سردشت به نصف کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: مشارکت و همراهی شهروندان موجب شده آمار بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان این شهرستان نسبت به هفته‌ گذشته به نصف کاهش پیدا کند.

روژان قادری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون تنها هفت نفر در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان بستری هستند که هیچ کدام به دستگاه تنفس متصل نیستند.

وی ادامه داد: با تلاش کادر درمانی و همچنین همراهی مردم تنها یک هفته سردشت در وضعیت قرمز مقابله با کرونا قرار داشت و هم اکنون این شهرستان به حالت زرد تغییر وضعیت یافته است.

رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت  اظهار داشت: از ابتدای سال جاری نیز تاکنون ۲ نفر از شهروندان بر اثر بیماری کووید-۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده‌اند.

قادری اضافه کرد: بخش کرونای بیمارستان امام (ره) سردشت در مجموع ظرفیت بستری ۵۰ بیمار مبتلا به کرونا را در مواقع ضروری به صورت همزمان دارد.

وی با تاکید بر اینکه عادی انگاری در شرایط فعلی نیز می‌تواند خطرناک باشد، اضافه کرد: انتظار می‌رود این وضعیت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مشارکت مردم همچنان تداوم داشته باشد.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها راهی که می‌توان از طریق آن بر بیماری به صورت کامل غلبه و از ابتلا به آن جلوگیری کرد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است.

در آذربایجان‌غربی طی ۴۸ ساعت گذشته شهرستان‌های سردشت، شاهین‌دژ و پلدشت به رنگ نارنجی تغییر وضعیت داده است.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha