کرونا در فارس همچنان می‌تازد

شیراز - ایرنا- به گفته مسئولان بهداشت و درمان استان فارس کرونا در این استان همچنان شتابناک می‌تازد و قربانی می‌گیرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ هم استانی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، هزار و ۸۱۳ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

عبدالرسول همتی  چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ با اعلام جان باختن ۲۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه هزار و ۹۷۱ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۲۴ هزار و ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۷ هزار و ۸۱۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او ادامه داد:همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۳ هزار و ۴۷۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۹۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۱ هزار و ۱۰۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۵۷۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد،۳۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر همتی همچنین گفت: ۲۲۲ هزار و ۲۴۴ نفر از ابتدا تاکنون بهبود یافتند که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه ضمن تاکید بر مشارکت مردمی در برابر کروناویروس توصیه کرد و گفت: لازم است برای مدیریت و کنترل مطلوب بیماری کووید۱۹ و پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس، به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  نیز در سیصد و دوازدهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، مهم ترین راهکار کنونی برای ارتقای سلامت عمومی در برابر کرونا را جدی گرفتن راهکارهای خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی از سوی همه اقشار جامعه دانست.

 مهرزاد لطفی با بیان اینکه رفتار در مقابله با بیماری کووید ۱۹ نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد، اظهار کرد: با تغییر صحیح شیوه زندگی، جدی گرفتن راهکارهای خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی در بحران کرونا، می توان از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کرد.

وی با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و بستری بیماران مشکوک و یا دارای علائم کروناویروس در بیمارستان های استان، از عموم مردم خواست تا با احترام به محدودیت های کرونایی، در بهبود وضعیت کنونی و کاهش آمارهای ابتلا و بستری بیماران سهیم شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha