۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۰
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84311825
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح پژوهشی شهر لالجین اجرا شد

همدان-ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از اجرا شدن طرح پژوهشی بر اساس ظرفیت شهر لالجین به عنوان شهر جهانی سفال در راستای تربیت نیروی متخصص، ماهر و معرفی شغل های نوین خبر داد.

"وهب مختاران" روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انجام طرح پژوهشی با عنوان" طراحی مدل توسعه آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازار کار و ظرفیت های منطقه ای، صنایع دستی ایرانی (سفال) اجرا شد.

وی با بیان اینکه این طرح شامل تدوین ۲۹ استاندارد آموزش شایستگی و ۲۹ استاندارد ارزشیابی در حرفه سفال است عنوان کرد: تمام شغل های احصا شده در صنعت سفال که به طور اختصاصی توسط استان تدوین شده، پس از بارگذاری در سامانه استاندارد مورد استفاده کل کشور قرار می گیرد و شامل سه حرفه اصلی " طراحی سفال" ،"سفالگری با دست و چرخ " و " قالب گیری و ریخته گری سفال" و ۲۹ زیر حرفه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از اجرای دوره های آموزشی و تولیدی خبر داد و اعلام کرد: در راستای توانمند سازی و گسترش فرهنگ مهارت آموزی ۲۰ کارآموز مهارت دیده در کارگاه های بازار محور شهرستان همدان راهی بازار کار شدند.

مختاران یادآور شد: جذب ۲۰ نفر از کارآموزان مهارت آموخته کارگاههای  آموزشی و تولیدی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان در رشته کشاورزی، پرورش قارچ، اپراتور سم چینی و گلخانه بوده است.

وی ارتباط مستقیم با بازارکار را از مهمترین مزایای تعامل و همکاری آموزشی با کارآفرینان عنوان کرد و ادامه داد: مهارت آموزی باعث افزایش روحیه خودباوری در افراد می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان اضافه کرد: ۱۶ نفر از کارآموزان مهارت دیده در کارگاه های آموزشی و تولیدی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اسدآباد فقط در حرفه های فرآوری میوه های خشک، کشتکار گلخانه،ریخته گری و سفال گری جذب بازار کار شدند.

مختاران تعامل با بخش خصوصی و کارآفرینان را کلید اشتغال و مهارت آموزی عنوان کرد و یادآور شد: آموزش های مهارتی یکی از عوامل موثر در توسعه و تولید است.

در بخش آموزش‌های فنی و حرفه ای دولتی استان همدان ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه و از مجموع ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹ آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳ آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره در سطح استان همدان مشغول فعالیت در برگزاری دوره های آموزشی مرتبط هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha