۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۳۹
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84311814
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پارسال ۲۲ زندانی  در جیرفت از حکم قصاص رهایی یافتند

جیرفت - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از زمینه رهایی ۲۲ مددجوی زندان این شهرستان از حکم قصاص طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا حسین سلامی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها  اظهار داشت: با زحمات و تلاش‌های مسئولان قضایی، ریش‌سفیدان محلی و همکاران زندان از خانواده مقتولان رضایت گرفته و زندانیان در روز اجرای حکم و در پای چوبه دار از قصاص رهایی یافتند. 

وی با بیان اینکه سال گذشته در کمیته صلح وسازش شهرستان جیرفت تعداد ۲۱۵ جلسه برگزار شده است، گفت: تعداد ۷۲ نشست در زمینه اتهام قتل بوده و ۵۰ نشست برای قصاص برگزار شد.

سلامی افزود: در نشست قصاص۵۰ مورد  پیگیری شد بوده که تعداد ۲۲ نفر قاتل از پای چوبه دار رهایی یافتند.

 وی ادامه داد: در زمینه جرایم دیگر نیز ۱۴۳ نشست برگزار شده است.

دادستان جیرفت اظهار داشت: انجمن حمایت از زندانیان جیرفت به صورت ویژه در راستای توسعه فرهنگ بخشش در جامعه تلاش می کند. 

وی با بیان اینکه تلاش برای اخذ رضایت توسط مسئولان قضایی و کمیته صلح و سازش زندان، معتمدان محلی و مسئولان اداره زندان جیرفت انجام می‌شود، افزود: اخیرا  تلاش هایی در جهت  ازادی چند زندانی از اعدام انجام شده است. 

سلامی ضمن ابراز خرسندی از گسترش فرهنگ گذشت و بخشش در جامعه، از تلاش‌های ریش‌سفیدان محلی و همکاران زندان جیرفت  در انجام این امر خداپسندانه و خیرخواهانه تقدیر کرد.

وی گفت: طبق تاکیدات رییس معظم قوه قضاییه، هرچقدر فرهنگ صلح و سازش و رضایت شاکی خصوصی توسط سازمان‌های مردم نهاد، ریش سفیدان، اطرافیان و افراد فرهیخته جامعه گسترش پیدا کند، منجر به کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha