۳۸ نفر از داوطلبان شورای شهر راز و جرگلان تایید صلاحیت شدند

بجنورد- ایرنا- رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری شهرستان رازوجرگلان در استان خراسان شمالی گفت: از مجموع ۵۳ نفر از ثبت نام کنندگان در این دوره در راز و جرگلان ۳۸ نفر تایید صلاحیت شدند.

علیرضا ساجدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگا ایرنا با اشاره به رد صلاحیت ۱۴ نفر و انصراف یک نفر از داوطلبان ثبت نامی این دوره، اظهار داشت: از این تعداد ۷ نفر در هیات نظارت و ۷ نفر نیز در هیات اجرایی شهرستان رد صلاحیت شده اند.

وی با بیان اینکه این دواطلبان برای کسب تصدی ۱۵ کرسی اصلی در شهر «یکه سعود»، «غلامان» و راز به رقابت خواهند پرداخت، یادآور شد:  ۲۳ نفر برای شهر یکه سعود در بخش جرگلان، ۱۷ نفر برای شهر غلامان و ۱۳ داوطلب نیز برای تصدی شورای شهر راز ثبت نام کرده بودند.

ساجدی افزود: بیشتر این داوطلبان شرایط تحصیلی مندرج در قانون انتخابات را دارا بودند و تنها تعداد محدودی از آنها با توجه به اینکه یک دوره تصدی شورای شهر در همان محل را داشتند، از این قانون مستثنی می شوند.

براساس قانون داوطلبانی که صلاحیت آنها به تایید هیات های نظارت در شهرستان ها نرسیده است، چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیات های نظارت استانی برای بررسی مجدد اعلام کنند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =