کیفیت هوای استان البرز ناسالم است

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که کیفیت بیشتر مناطق استان برای گروه های حساس ناسالم و در وضعیت هشدار قرار دارد.

فردین حکیمی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس جدیدترین اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در شهرستان های ساوجبلاغ، فردیس و کرج به ترتیب ۱۰۹، ۱۱۸ و ۱۳۰ می باشد.

وی افزود: همچنین شاخص آلودگی هوا در شهرستان های اشتهارد و نظرآباد به ترتیب ۸۴ و ۹۱ بوده و بیانگر قابل قبول بودن کیفیت هوا در این مناطق است.

حکیمی توصیه کرد که با توجه به احتمال بروز علایم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماریهای قلبی، ریوی افراد مبتلا به این بیماری ها، سالمندان و کودکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین محمد رضا فلاح نژاد مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز امروز اعلام کرد که طبق گزارش هواشناسی ، تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از شمالی شدن سوی جریانات ( باد جنوبی ) در لایه های پایینی جو  است  که سبب گرد و خاک  به منطقه البرز مرکزی شده است.

وی گفته که به دلیل فعالیت سامانه تندری و وزش باد و خیزش گرد و خاک کیفیت هوای استان به وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در بعضی ساعات برای تمام‌ گروها خواهد شد. 

در استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تمام شهرستان های استان به جز طالقان مستقر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha