بیمارستان شفای سقز به دستگاه سی‌تی اسکن ۱۶ اسلایس مجهز شد

سنندج- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در راستای ارائه خدمات بهتر به بیماران بخصوص بیماران مبتلا به کرونا، یک دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایس در بیمارستان تازه احداث شفای سقز مستقر شد.

به گزارش ایرنا، صدیق جدیدالاسلام روز چهارشنبه درگفت و گوی خبری اظهار داشت: این دستگاه سی‌‎تی اسکن  از ابتدای اردیبهشت امسال در بیمارستان جدیدالاحداث شفا در سقز مستقر و به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه این دستگاه از طریق هیات امنا برای معالجه بیماران به این بیمارستان اهدا شده است، گفت: در حال حاضر ۲ دستگاه سی تی اسکن در شهرستان سقز فعال  بوده و به بیماران خدمات‌رسانی می‌کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین به استقرار دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان سقز اشاره کرد و افزود: این دستگاه اکسیژن‌سازکانتینردار بوده با ظرفیت ۶۰۰ لیتر که در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز نصب و راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: کاربرد دستگاه‌ اکسیژن‌ساز برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند حیاتی بوده و دغدغه همه مسوولان دانشگاه علوم پزشکی رفع کمبودهای درمانی و بهداشتی است، لذا در زمینه تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به تجهیزات به روز نهایت تلاش خود را انجام خواهند داد.

جدیدالاسلام با بیان اینکه این دستگاه از سوی وزارت متبوع به دانشگاه علوم پزشکی کردستان تحویل داده شد، گفت: هم اکنون در بیمارستان امام خمینی (ره) در سقز۲ دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری و در بیمارستان شفای این شهرستان یک دستگاه اکسیژن ساز ۵۰۰ لیتری مستقر است و به بیماران خدمات ارائه می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha