۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84311681
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰ زندانی در مهاباد به مرخصی اعزام شدند

مهاباد- ایرنا- رییس زندان مهاباد گفت: ۳۰۰ زندانی حائز شرایط مرخصی به مناسبت ماه مبارک رمضان و شیوع موج چهارم کرونا به مرخصی اعزام شدند.

داریوش بخشی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط مقابله با کرونا در پیک چهارم، همچنین فرارسیدن رمضان و ایام لیالی قدر، زندانیان از مرخصی ۲۰ روزه بهره‌مند و تا پایان ماه مبارک رمضان کنار خانواده خود خواهند بود.

وی اظهار داشت: این مرخصی به زندانیان جرایم سبک، محکومان مالی و زندانیان متنبه شده و شرکت کننده در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی اعطا شد.

رییس زندان مهاباد اضافه کرد: اعطای مرخصی به این زندانیان، حافظ انسجام خانوادگی این افراد است و عامل بازدارندگی این افراد از آسیب‌های اجتماعی به شمار می رود.

بخشی همچنین بیان کرد: جشن گلریزان در روزهای کرونایی از طریق پویش‌های مردمی در فضای مجازی برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد و دیه برپا شده است.

وی ادامه داد: خیران می‌توانند برای مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند، کمک‌های خود را از طریق واریز به شماره حساب ۱۳۱۳ بانک ملی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۹۵۴۲۰ بانک ملی اهدا کنند.

وی از شهروندان خواست در این جشن گلریزان مشارکتی فعال داشته باشند و در ایام ماه مبارک رمضان، گل لبخند را به خانواده زندانیان نیازمند هدیه کنند.

اداره کل زندان‌های آذربایجان غربی دارای سه بازداشتگاه موقت در شهرهای ارومیه، اشنویه و سردشت و هشت اداره زندان در شهرهای ماکو، سلماس، خوی، ارومیه، مهاباد، نقده، میاندوآب و بوکان، مجمع حرفه آموزی و کاردرمانی (زارعان خوی)، مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ارومیه (زندان باز) و یک کانون اصلاح و تربیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =