فرماندار: طرح جامع پدافند غیرعامل هرسین تدوین می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان هرسین با اعلام اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل این شهرستان تدوین می‌شود، گفت: مدیران واحدهای صنعتی و اقتصادی ضمن ارتقای اصول و ضوابط پدافند غیرعامل در واحدهای خود، طرح جامع پدافند غیرعامل را نیز تدوین کنند.

به گزارش ایرنا، «عبادالله کنجوریان» روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرستان هرسین خواستار تهیه طرح جامع پدافند غیر عامل توسط صنایع بزرگ شد و اظهار داشت: سیاست کلی و اصلی پدافند غیرعامل مبتنی بر کاهش آسیب پذیری، تقویت اقدامات بازدارنده و شناسایی نقاط ضعف در مقابله با تهدیدات، بحران‌ها و حوادث غیر مترقبه است.

او افزود: مدیران کارخانه ها و واحدهای صنعتی باید نقاط آسیب پذیر را اولویت بندی و شناسایی نمایند و با ایمن سازی استاندارد، ضعف ها را به حداقل برسانند.

به تاکید فرماندار هرسین؛ تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل ، آموزش موثر کارکنان ، پیش بینی تجهیزات ضد حریق باید توسط واحد های صنعتی و اقتصادی هرسین در اولویت قرار گیرد.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران هرسین در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات مدیران کارخانه ها و واحدهای صنعتی و تولیدی نباید صرفا بر اجرای اصول و ضوابط پدافند غیر عامل در حوزه سخت افزاری متمرکز شود، افزود: باید تمهیدات لازم جهت مقابله با تهدیدات نرم افزاری را نیز به صورت ویژه پیگیری و اجرا نمایند.

کنجوریان همچنین با بیان اینکه مدیران عامل و مسوولان حراست صنایع بزرگ شهرستان هرسین به منظور مقابله با بحران ها و حوادث باید نسبت به تهیه و تدوین طرح های مشترک جهت مقابله با بحران ها و حوادث غیر مترقبه اقدام نمایند، خاطرنشان ساخت: با اجرای مانورهای مشترک هم افزایی بین خود را تقویت و نقاط ضعف و آسیب پذیر را شناسایی نمایند.

وی همچنین از همکاری مجموعه اداری شهرستان هرسین برای اجرای پروتکل های امنیتی و ضوابط پدافند غیرعامل در پتروشیمی ها و کارخانه های بزرگ منطقه خبر داد.

فرماندار هرسین در ادامه با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و امکان بروز حریق در مزارع و اراضی منابع طبیعی اظهار داشت: واحدهای اقتصادی بزرگ و کوچک شهرستان، مدیران واحدهای مذکور باید ضمن آموزش کارکنان خود نسبت به تامین مواد ضد حریق به اندازه کافی اقدام نمایند.

وی در خاتمه یادآور شد: توانمند سازی کارکنان کارخانه ها و واحدهای اقتصادی و تولیدی در حوزه پدافند غیر عامل ضمن کاهش آسیب ها باعث تقویت مدیریت بحران ها می‌شود.

هرسین با جمعیتی بیش از ۸۰ هزار نفر در جنوب شرق کرماشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha