۱۵۰۰ واحد صنفی ارومیه پروانه کسب خود را باطل کردند

ارومیه- ایرنا- رییس اتاق اصناف ارومیه گفت: طی یک سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در این مرکز اقدام به ابطال پروانه کسب خود کرده‌اند و بسیاری نیز کسب و کار را تعطیل کرده‌اند و این به معنی ضربه به اقتصاد است.

اصغر طاهری‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعطیلی اصناف ۷۰ درصد از فعالان این بخش را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر موضوع اصناف سودآوری و بازار مطلوب نیست بلکه گلایه‌های اصلی بر سر معیشت و ارتزاق است که ادامه دار شدن وضعیت تعطیلی روزهای خوشی برای اصناف در پیش ندارد.

رییس اتاق اصناف ارومیه گفت: محدودیت‌ها و تعطیلی اصناف به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در حالی اجرا می‌شود که مراکزی مانند بانک‌ها، اداره دارایی و دستگاه‌های مربوطه به فعالیت خود ادامه می‌دهند و این یعنی چک بانکی اصناف برگشت می‌خورد.

طاهری‌پور بیان کرد: در هر حال اصناف همواره تابع تصمیمات نهادهای سیاست گذار بوده و از ابتدای شروع محدودیت‌های کرونایی با وجود مشکلات اقتصادی، تمام بازاریان و کسبه همکاری شایسته‌ای داشته‌اند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود مسوولان با درک شرایط اصناف تصمیمات درست و موثری را در این راستا بگیرند.

به گزارش ایرنا، با آغاز موج چهارم کرونا اصناف غیرضروری ارومیه تعطیل شدند و در این بین برخی از صنوف از جمله فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها، واحدهای عرضه‌کننده گوشت و مواد پروتئینی، واحدهای میوه فروشی، داروخانه‌ها و واحدهای عرضه کننده واحدهای بهداشتی و واحدهای صنفی مرتبط با تولید اقلام بهداشتی می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به فعالیت خود ادامه دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha