هوای خراسان شمالی پایان هفته بارانی است 

بجنورد-ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: پایان هفته جاری هوای استان در مناطق مختلف بارانی است و با توجه به رگباری بودن بارش‌ها، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

مهری هاشمی دوین روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت:جو ناپایدار از عصر امروز بر استان حاکم خواهد شد که سبب افزایش ابر، وزش باد شدید لحظه ای و بارش باران می شود و با توجه به رگباری بودن بارندگی، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها برای فردا وجود دارد.

وی افزود: ناپایداری هوا تا اوایل هفته آتی در استان تداوم دارد. 

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: تا اوایل هفته آتی، دمای هوا در مناطق مختلف استان چهار تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش می یابد. 

وی گفت: در شبانه روز گذشته تندباد با سرعت ۶۸ کیلومتر بر ساعت، شهر راز در منطقه مرزی استان را درنوردید که بیشترین سرعت وزش باد در استان را داشت.

هاشمی دوین اظهار داشت: در این مدت سرعت وزش باد در ایستگاه سنخواست ۶۵، شوقان ۶۱ و در مرکز استان ۳۶ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است. 

وی افزود: در شبانه روز گذشته کوسه شهرستان شیروان با کمینه دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک ترین و اسماعیل آباد در شهرستان اسفراین با بیشینه دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان ثبت شده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۲ و بیشینه آن ۳۳ درجه سانتیگراد بوده است.

میانگین بارندگی در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha