۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۶:۳۸
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84311347
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت بایدن در پی فرصت اقتصادی آفریقا

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۶:۳۸
کد خبر: 84311347
دولت بایدن در پی فرصت اقتصادی آفریقا

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا در یک سفر مجازی به کنیا و نیجریه درباره توسعه اقتصادی، دموکراسی، تغییر اقلیم و بهداشت از جمله مبارزه با کرونا تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن روز سه‌شنبه، نخستین سفر مجازی خود را به آفریقا آغاز کرد، جایی که از کنیا و نیجریه بازدید کرد و با جوانان از سراسر قاره تعامل داشت.

وی سفر مجازی خود را به آفریقا با دانش‌آموختگان ابتکار رهبری جوان آفریقا (YALI) آغاز کرد.

در برنامه ۱۰ سوال با تونی در مورد موضوعات مختلفی از جمله نقش جوانان در آینده آفریقا، توسعه اقتصادی، دموکراسی و حکمرانی خوب، تغییر اقلیم و بهداشت صحبت کرد.

از طریق ابتکار رهبری جوانان آفریقا، ایالات متحده با شرکای دولتی، خصوصی و جامعه مدنی در سراسر قاره همکاری می‌کند تا ابتکارات و فرصت‌های اقتصادی را برای حمایت از خلاقیت، نوآوری و انرژی جوانان آفریقا توسعه دهد.

وزیر خارجه آمریکا به نیجریه هم سفر کرد و در آنجا اهداف مشترک خود را برای تقویت حاکمیت دموکراتیک، ایجاد امنیت پایدار و استحکام و تنوع‌سازی پیوند اقتصادی تأکید کرد.

بلینکن با محمد بوهاری رئیس جمهوری و  بوهاری و اونیاما وزیر خارجه دیدار و در مورد موضوعات مشترک دارای اهمیت گفت‌وگو کرد.

وی همچنین در یک رویداد مشارکت بهداشتی شرکت کرد تا همکاری آمریکا را برای مبارزه با بیماری همه‌گیری و همچنین سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت آمریکا در مبارزه با بیماری‌های عفونی تأکید کند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه به کنیا رفت و با کنیاتا رئیس جمهوری و اومامو وزیر کابینه ملاقات کرد تا همکاری مجدد استراتژیک خود را تأیید و در مورد همکاری‌های آینده برای ارتقای دموکراسی، گسترش تجارت و راه‌های مقابله با چالش‌های جهانی از جمله تغییر اقلیم و بیماری همه‌گیری کووید-۱۹ بحث و گفت‌وگو کند.

بلینکن همچنین از شرکت‌های انرژی تجدیدپذیر مستقر در کنیا بازدید کرد که بخشی از آن به دلیل مشارکت آمریکا، الگویی از گزینه‌های نوآورانه انرژی پاک در آفریقا است.

سرانجام به عنوان بخشی از همبستگی با کنیا در میانه همه‌گیری جهانی، آمریکا یک بیمارستان سیار اهدا کرد که از طریق آفریکام و برنامه مشارکت گارد ملی ماساچوست، تجهیزات پزشکی کووید-۱۹ را ارائه می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha