شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۴۹ میلیون نفر رسید

تهران- ایرنا- براساس گزارش‌ مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا سه شنبه شب به ۱۴۹ میلیون و ۴۲ هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۵۳۷ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۴۷ هزار و ۴۵۶ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و ۴۵۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۲ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۴۵ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۸۶ هزار و ۶۱۱ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۵ میلیون و ۴۷۵ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

به دنبال شیوع جهانی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین شمار مرگ و میر در هند با دو هزار و ۷۶۴ نفر و در برزیل با یک هزار و ۲۷۹ نفر گزارش شده است.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، نوع هندی ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» قدرت سرایت بیشتری نسبت به دیگر گونه ها دارد.

کشور هند وارد یک شرایط بحرانی بی‌سابقه شده است. تقریبا در یک هفته گذشته یک میلیون و ۹۰۰ هزار مورد جدید در این کشور ثبت شده است و آمار کل ابتلا به کرونا در هند را از مرز ۱۷ میلیون نفر فراتر برده است. ظرفیت بیمارستان‌ها در سرتاسر هند تکمیل شده اما این بار بیشتر جوانان هستند که در بیمارستانها بستری می‌شوند. 

در دهلی نو پایتخت هند، صدای آژیر آمبولانس‌ها در طول شبانه روز شنیده می‌شود. در بیمارستان دولتی "لوک نایاک" که بزرگ‌ترین مرکز درمان بیماران کرونایی در پایتخت است، هر دو بیمار در یک تخت قرار می‌گیرند درحالی که بیماران دیگر بر روی برانکارد در بیرون بیمارستان به دنبال اکسیژن هستند. تعدادی سیلندر اکسیژن با خود همراه دارند و تعدادی دیگر به دلیل نبود اکسیژن، جان خود را از دست می‌دهند. دهلی و بمبئی دارای بالاترین آمار ابتلای روزانه به کرونا در هند هستند. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha