۹۱ درصد از داوطلبان شوراهای شهر خراسان رضوی تایید صلاحیت شدند

مشهد- ایرنا- رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خراسان رضوی گفت: این هیات از مجموع ۲ هزار و ۵۵۵ داوطلب نمایندگی شوراهای شهر در این استان صلاحیت ۹۱ درصد معادل ۲ هزار و ۳۲۴ داوطلب را تایید کرد.

علی‌اصغر عنابستانی سه شنبه شب در گفت گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : پس از بررسی و جمع بندی هیات های نظارت شهرستانی در مجموع ۲۳۱ داوطلب معادل ۹ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده توسط هیات های اجرایی توسط هیات های نظارت رد صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: پیش از این از مجموع ثبت نام شدگان در انتخابات شوراهای اسلامی ۸۷ شهر استان ۳۶۹ داوطلب توسط هیات های اجرایی رد صلاحیت شده و البته ۲۹۳ نفر نیز انصراف داده بودند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجموع ۶۰۰ نفر داوطلب رد صلاحیت شده در هیات های اجرایی و نظارت استان می توانند طی روزهای نهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه همراه با مستندات اعتراض خود را از طریق فرمانداری ها به روند ردصلاحیت خود به هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان ارسال کنند.

عنابستانی افزود: هیات نظارت استان نیز تا ۲۲ اردیبهشت ماه به این اعتراضات پاسخ خواهد داد که ممکن است با پیگیری این روند به شمار تایید صلاحیت شدگان انتخابات شوراهای شهر خراسان رضوی افزوده شود.

بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی، سه هزار و ۲۴۴ داوطلب برای نامزدی در انتخابات ششمین دوره شوراهای شهری در خراسان رضوی ثبت‌نام کردند که ۱۳ درصد از این تعداد توسط هیاتهای اجرایی رد صلاحیت شدند.

همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در بیش از پنج هزار شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۳۰۰ روستای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.
استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، در مجموع هشت هزار و ۶۰۰ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.
۴۶۵ نفر از این تعداد، عضو اصلی و علی البدل شوراهای اسلامی شهرها و بقیه عضو شوراهای اسلامی روستایی در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند و در مجموع کمتر از پنج درصد این تعداد را زنان تشکیل می‌دهند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =