گرد و غبار در شوشتر به ۹ برابر حد مجاز رسید

اهواز - ایرنا - وقوع گرد و غبار در خوزستان باعث آلودگی هوای تعدادی از شهرها ازجمله شوشتر شده که غلظت گرد و خاک در آن به بیش از ۹ برابر حد مجاز رسیده است.

به گزارش سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار در ساعت ۲۱ در شوشتر به یک هزار و ۳۶۵ میکروگرم برمترمکعب رسیده است.

همچنین میزان گرد و غبار در این ساعت در شهرهای آبادان ۱۶۶ ، اندیمشک ۴۸۶ ، اهواز ۴۳۹، خرمشهر ۱۹۰ ، دزفول ۷۴۲ ، رامشیر ۱۷۵ ، شوش ۹۲۰ ، گتوند ۴۰۳و  کارون ۱۹۳ گزارش شده است.

حد مجاز گرد و غبار در هوا، ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

اداره کل هواشناسی خوزستان ساعاتی پیش در اطلاعیه‌ای نسبت به تشکیل توده همرفتی در خوزستان هشدار داد. در این اطلاعیه نسبت به تشکیل توده همرفتی قوی در غرب خوزستان و حرکت به سمت قسمت‌های مرکز و سپس مناطق شرقی استان در ساعات آینده که سبب رعد و برق شدید و تندباد لحظه‌ای و رگبار باران خواهد شد هشدار داده شده است.

احتمال شکستگی درختان، صاعقه و کاهش دید موقتی و احتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب در مناطق مستعد خوزستان جزو مواردی است که در این اطلاعیه به آن اشاره شده است.

همچنین ساعاتی پیش گرد و غبار و رعد و برق در بستان  و تندباد شدید و رعد و برق همراه با گرد و غبار در سوسنگرد از توابع دشت آزادگان به وقوع پیوست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =