فعالان شرکت‌ هرمی تا کلاهبرداران اینستاگرامی در دام پلیس پایتخت

تهران- ایرنا- سبزپوشان نیروی انتظامی امروز (سه‌شنبه) موفق به دستگیری ۲۴ نفر از اعضای یک شرکت هرمی، سارقان حرفه‌ای و مسلح، اراذل و اوباش، سوداگران مرگ، فروشنده جعلی دنبال‌کننده (فالوور) اینستاگرامی و کشف خشکبار قاچاق شدند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت یک شرکت هرمی در منزلی در منطقه خانی آباد نو، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، اظهار داشت: با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته، صحت موضوع برای پلیس محرز شد و ماموران انتظامی محل فعالیت اعضای این باند را شناسایی کردند.

سرهنگ عباس محمدخانی از دستگیری ۲۴ تن از اعضای این شرکت هرمی با هماهنگی قضائی خبر داد و افزود: یک دستگاه لپ تاپ و ۱۰۰ جلد کتاب و جزوه آموزشی در خصوص فعالیت و عضوگیری در شرکت‌های هرمی نیز از منزل مورد نظر کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: علیرغم هشدارهای مستمر پلیس و تلاش برای آشکارسازی ماهیت مجرمانه اینگونه شرکت‌ها، هنوز شاهد فریب جوانانی هستیم که دارایی خود را در شرکت‌های هرمی نابود می‌کنند و به دنبال «ره صد ساله را یک شبه رفتن»، هستند.

وی با اشاره به تلاش‌های پلیس برای نشان دادن غیرقانونی بودن فعالیت شرکت‌های هرمی، تاکید کرد: فعالیت در قالب شرکت‌های هرمی مانع رشد و شکوفایی اقتصادی می‌شود و ریشه و انگیزه تولید را از بین می‌برد.

انهدام باند سرقت مسلحانه محموله در جنوب پایتخت

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: ۲۴ اسفند سال گذشته کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت در جریان آدم‌ربایی راننده کامیون و سرقت مسلحانه خودرو وی در منطقه شورآباد قرار گرفتند و وارد عمل شدند.

سردار علیرضا لطفی گفت: در طول تحقیقات شاکی به کارآگاهان اظهار داشت که از انباری در کهریزک ۲۱۵ کارتن سیگار خارجی بار زده و به سمت اصفهان حرکت کرده است، اما در منطقه شورآباد مورد حمله ۲ خودروی پژو و پراید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با شکایت مرد جوان تحقیقات ادامه یافت و طی بررسی‌هایی که از سوی کاراگاهان‌ پلیس صورت گرفت مشخص شد، سارقان مسلح پلاک خودروهایشان را مخدوش کرده اند و هیچ رد و نشانی از خود به جا نگداشته‌اند.

سردار لطفی ادامه داد: لذا در ادامه تیم تحقیق با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق شدند سردسته باند به نام «بهمن» را شناسایی و بازداشت کنند.

به گفته این مقام انتظامی، بهمن که نگهبان انبارهای شورآباد و کهریزک بود و اشراف کامل به انبارها داشت، در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و گفت، به همراه پنج تن از هم‌محلی‌های خود نقشه سرقت بار خودروها را کشیده است.

وی اضافه کرد: این فرد از آنجایی که نگهبان انبارها بود، از ساعت بارگیری و نوع بارها مطلع می‌شد و سپس با تهیه سلاح و تجهیزات نظامی، خود را مامور معرفی کرده و راه خودروها را سد می کرد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهم ادامه داد: محموله اول که یک بار سیگار بود به مال‌خر در تهران فروختیم و دو بار پارچه را پس از سرقت به انبارهایمان انتقال می دادیم.

سردار لطفی خاطرنشان کرد: با اعتراف متهم جوان، تمامی اعضای این باند ۶ نفره در یک اقدام ضربتی بازداشت و به جرم خود اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه سارقان چهار دستگاه خودرو سواری به همراه ۲ دستگاه وانت نیسان و محموله ۱۵۰ طاقه پارچه کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی ابراز داشت: در تحقیقات صورت گرفته از تبهکاران، آنان تاکنون به سه فقره سرقت مسلحانه محموله که ارزش ریالی سرقت ها بالغ بر پنج میلیارد تومان برآورد می‌شود، اعتراف کرده‌اند و تحقیقات تکمیلی برای بررسی سوابق کیفری متهمان و دستگیری خریداران اموال مسروقه و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.
   
یک میلیارد عایدی، از یک فقره سرقت

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: با دریافت پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در محدوده کلانتری ۱۲۴ قلهک، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه برای کشف پرونده و دستگیری سارق یا سارقان وارد عمل شدند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال افزود: با دعوت از شاکی، تحقیقات اولیه از وی صورت گرفت که اظهار داشت، اموالی از قبیل سکه و سرویس طلا به ارزش یک میلیارد تومان از منزلم واقع در خیابان پاسداران به شیوه بالکن‌روی سرقت شده است.

وی گفت: کارآگاهان ابتدا با حضور در محل سرقت اقدامات لازم را انجام و با بازبینی فیلم دوربین مداربسته و پایش صحنه جرم موفق می شوند، هویت سارق به اسم «سهراب» که دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت منزل بود را به دست آورند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با اقدامات پلیسی و بررسی سوابق و اطلاعات قبلی و همچنین بهره گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم، آدرس محل سکونت سهراب واقع در جنوب کشور شناسایی شد.

وی ادامه داد: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، اکیپی از کارآگاهان به شهرستان موردنظر اعزام و به محض حضور در محل و بررسی میدانی و اقدامات اطلاعاتی مشخص شد متهم به جرم سرقت توسط پلیس آگاهی همان شهرستان دستگیر شده است و در حال حاضر در زندان تحمل کیفر می‌کند.

دستخال ابراز داشت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی سهراب به تهران منتقل شد و در بازجویی‌های پلیسی و ارائه شواهد و مستندات به سرقت اعتراف کرد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با اعتراف سهراب به سرقت و تشکیل پرونده، فعالیت‌ها در خصوص تحقیقات و شناسایی سایر سرقت‌های احتمالی، ادامه دارد.

انهدام باندی که به قصد تفریح سرقت می‌کرد

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: در اواخر اسفند سال گذشته، مرد جوانی به این پایگاه مراجعه و از سرقت خودروی ال ۹۰ خود شکایت کرد.

سرهنگ کارآگاه حیدر گودرزی گفت: با شکایت دیگری از یک مرد میانسال تحقیقات به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای شهرری آغاز شد و در حالی که تحقیقات برای دستگیری سارق یا سارقان خودروی ال ۹۰ ادامه داشت کارآگاهان موفق شدند خودروی سرقتی را ۲۴ ساعت بعد پیدا کنند.

وی افزود: کاراگاهان موفق شدند هویت سارقان را شناسایی کنند و در عملیاتی هماهنگ سه متهم این پرونده بازداشت شدند.

به گفته این مقام انتظامی، متهمان که ابتدا منکر سرقت‌هایشان شدند، در مواجهه با مدارک پلیسی به سرقت ها اعتراف کردند.

وی ادامه داد: یکی از متهمان اعلام کرد که همدستانم سابقه‌دار هستند و یکی از آنها سه ماه است که از زندان آزاد شده اما من هیچ سابقه کیفری در پرونده خود ندارم و برای تفریح سرقت می‌کردیم.

سرهنگ گودرزی اعلام کرد: این متهم مدعی شد که وی و همدستانش هیچ مشکل مالی ندارند اما به خاطر هیجان و تفریح این کار را انجام می‌دادند.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اطلاع از سرقت سریالی خودرو در محدوده شهرری وارد عمل شدیم و بررسی‌ها نشان داد، سارقان در مدت یک هفته ۱۲ سرقت مرتکب شده‌اند.

دستگیری متهمان تخریب خودروهای شهروندان در جنوب غرب تهران

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اظهار داشت: در اواخر سال گذشته خبری در خصوص تخریب سه دستگاه خودرو توسط چند تن از ارذل و اوباش دریافت کردیم که موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت.

سرهنگ سعید راستی افزود: ماموران بی درنگ به محل مورد نظر اعزام و پس از بررسی و پایش دوربین های مداربسته هویت عامل اصلی نزاع و تخریب سه دستگاه خودرو شهروندان شناسایی شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: متهم که پس از تخریب بی درنگ از محل گریخته و خود را در مخفیگاهی در حوالی خیابان هاشمی پنهان کرده بود سرانجام با تلاش‌های شبانه روزی پلیس در صبح روز ششم اردیبهشت دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان اینکه متهم پس از اعتراف به بزه انتسابی به دادسرا معرفی شد، خاطرنشان کرد: پلیس و دستگاه قضائی مصمم هستند با کسانی که نظم و آرامش عمومی شهروندان را خدشه‌دار کرده و باعث سلب آسایش مردم می‌شوند برابر قانون برخورد کنند و در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنند.

گفتنی است تلاش برای دستگیری سایر متهمان این پرونده همچنان ادامه دارد.

کشف ۳.۵ کیلو شیشه در یوسف آباد

رئیس کلانتری ١٢۵ یوسف آباد اعلام کرد: در راستای اجرای طرح برخورد با عناصر اصلی تهیه، توزیع و ترانزیت مواد مخدر، تیم عملیات این کلانتری با تلاش اطلاعاتی از فعالیت یک فروشنده موادمخدر صنعتی مطلع و دستگیری وی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ حسین مافی گفت: تیم عملیات مذکور پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و مراقبتی شبانه‌روزی فروشنده موادمخدر صنعتی را در محله یوسف آباد شناسایی و در عملیاتی منسجم دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه متهم سه کیلو و نیم موادمخدر صنعتی از نوع شیشه کشف شد.

افزایش فالوور ترفندی برای کلاهبرداری اینستاگرامی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ گفت: شخصی به پلیس فتا پایتخت مراجعه کرد و مدعی شد فردی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی تبلیغات و افزایش دنبال کننده (فالوور) از وی کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: شاکی در ادامه گفت قصد داشتم با تبلیغات گسترده در فضای مجازی به کسب و کار خود رونق بیشتری بدهم، در همین خصوص در شبکه اجتماعی اینستاگرام یک صفحه با نام مغازه خود ایجاد کردم و با فردی آشنا شدم که مدعی بود با تبلیغات و افزایش دنبال کننده با تعداد بالا خیلی زود به هدف خود خواهم رسید.

وی ادامه داد: من هم بدون تحقیقات و اطلاع از هویت این فرد مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای وی واریز کردم و پس از واریز وجه دیگر پاسخی از این فرد دریافت نکردم.

این مقام انتظامی گفت: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری امور فنی ضمن شناسایی مجرم در شبکه های اجتماعی متوجه شدند این فرد با ترفند افزایش دنبال کننده و تبلیغات گسترده در صفحات اینستاگرامی مشغول فعالیت مجرمانه و کلاهبرداری از کاربران در فضای مجازی است.

وی افزود: با مشخص شدن هویت ادمین صفحه برای پلیس و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی گفت: پس از حضور متهم در پلیس فتا پایتخت، ضمن اعتراف به کلاهبرداری از بیش از سه نفر از شهروندان با ارزش ریالی حدود ۵۰ میلیون تومان، مشخص شد که وی با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی به بهانه فروش فالوور و تبلیغات اینستاگرامی، سوژه‌های خود را جذب می‌کرد و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی آن‌ها نمی داد.

انهدام باند سه نفره موبایل قاپی با ۵۰ فقره سرقت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: به دنبال وقوع چند فقره موبایل قاپی در سطح محله نواب، اکیپ های ویژه‌ای از تیم عملیات کلانتری این منطقه موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: پس از چندین روز کار اطلاعاتی، ماموران کلانتری ۱۰۸ نواب با استفاده از شگردهای خاص پلیسی سرنخ هایی از یک متهم را به دست آورد و پس از هماهنگی قضائی طی یک عملیات سه متهم (یک زن و ۲ مرد) را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: متهمان در تحقیقات تخصصی پلیس به جرم خود اعتراف کردند.

سرهنگ موقوفه‌ای اظهار داشت: نحوه کار متهمان به این صورت بود که خانم سارق در قالب آرایشگر با شناسایی گوشی مال‌باختگان موضوع را به ۲ مرد سارق که با موتور سیکلت بیرون از آرایشگاه در کمین بوده اند اطلاع‌رسانی می کرد و سارقان اقدام به سرقت موبایل از مال‌باختگان می‌کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در این عملیات ۵٠ فقره سرقت موبایل قاپی توسط این باند کشف شد و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.
  
کشف بیش از یک میلیارد تومان خشکبار قاچاق

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گودرزی اعلام کرد: به دنبال راه‌اندازی گشت مشترک پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی با سازمان تعزیرات حکومتی شهرری در راستای بررسی انبارها و مقابله با قاچاق، در بازرسی از یک انبار در این حوزه استحفاظی، انواع خشکبار از جمله، سه هزار و ۱۳۰ کیلو بادام هندی، ۷۲۰ کیلو بادام درختی آمریکایی و هزار و ۲۰۰ کیلو مویز محصول کشور بلغارستان کشف شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه مالک کالاهای کشف شده، اسناد و مدارک مثبته گمرکی در اختیار نداشت، گفت: کالاها به همراه مالک آنها برای سیر مراحل قانونی به پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی فاتب، منتقل شدند و کارشناسان تعزیرات حکومتی ارزش کالاها را حدود یک میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =