رایزنی افغانستان با ۱۴ کشور برای آزادی زندانیان داعش

تهران- ایرنا- دولت افغانستان رایزنی با پاکستان و ۱۳ کشور دیگر را در مورد سرنوشت ۴۱۸ زندانی داعش که از شهروندان این کشورها هستند، آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا از شبکه طلوع نیوز، احمد ضیا سراج رییس امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه گفت که ۲۹۹ تن از این زندانیان شهروندان پاکستان هستند و تاکید کرد که از مجموع زندانیان که قرار است در اختیار پاکستان قرار گیرد، "اسلم فاروقی" از رهبران داعش تحویل اسلام آباد نخواهیم داد.   

رییس امنیت ملی افغانستان افزود که همین اکنون ۳۹ شهروند خارجی دیگر نیز در زندان های افغانستان هستند که از افراد شبکه القاعده و دیگر گروه های تروریستی به حساب می آیند.

ضیا سراج در ادامه گفت که هیچ زندانی طالبان از زندان آزاد نخواهد شد.

وی ادامه داد:  روز گذشته مولوی احمد قندهاری از افراد کلیدی طالبان در قندهار کشته شد.

رئیس امنیت ملی افغانستان از تلاش های گروه طالبان برای انتقال رهبری این گروه از پاکستان به قندهار و بخش های جنوب کشور خبر داد.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، در طول پنج سال گذشته ۴۰۸ شهروند خارجی که در قالب گروه داعش در افغانستان فعالیت داشتند از سوی نیروهای دولتی دستگیر شده اند، هم اکنون دولت افغانستان درباره سرنوشت این شهروندان خارجی رایزنی ها را با کشورهای مختلف آغاز کرده است.

از میان شهروندان چهارده کشور، بیشترین بازداشت شدگان شهروندان پاکستان بوده اند. پس از پاکستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و چین قرار دارند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =