فرماندار: دولت مردم پیشوا را در دسترسی به بیمارستان یاری کند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: شهرستان پیشوا با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت از داشتن تخت بیمارستانی محروم است و از دولت درخواست داریم که مردم این شهرستان را در دسترسی به بیمارستان یاری کند.

به گزارش ایرنا، حسین عباسی روز سه‌شنبه در جریان دیدار با معاون اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری گفت: شهرستان ۸۵ هزار نفری پیشوا از داشتن حتی یک تخت بیمارستانی محروم است و ساختمان نیمه‌کاره این بیمارستان که توسط دانشگاه آزاد اسلامی احداث شده، همچنان بلاتکلیف است.
وی افزود: با وجود پیگیری‌ها و نشست‌های متعدد با مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی، این نهاد شرایط تفاهم‌نامه تنظیم شده با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را نپذیرفته و از امضای آن خودداری کرده است.
فرماندار شهرستان پیشوا اظهار داشت: از آنجا که برخورداری از بیمارستان حق بی چون و چرای مردم پیشواست و نمی‌توانیم بیش از این شاهد تضییع حقوق آنان باشیم، پیگیری این مهم از طریق حقوقی در دستور کار قرار گرفته و از دولت نیز درخواست داریم که در این مسیر، یاریگر مسوولان پیشوا باشد.  
وی با اشاره به ضعف زیرساخت‌ها در شهرستان پیشوا افزود: شهرستان پیشوا با وجود پیشینه‌ قوی و درخشان از محروم‌ترین شهرستان‌های استان تهران محسوب می‌شود و در بحث زیرساخت‌های اداری و سایر حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بهداشتی، درمانی و... مشکلات و کمبودهای فراوانی دارد.  
وی یکی از راه‌های خروج این شهرستان از بن‌بست را اتصال به بزرگراه قم – گرمسار اعلام کرد و افزود: با توجه به قرارگیری پیشوا در منتهی الیه استان تهران و ضرورت ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای در حوزه راه، تکمیل این پروژه سهم بسزایی در پیشرفت و توسعه منطقه ایفا خواهد کرد.  
عباسی تکمیل پروژه مترو را به عنوان مطالبه دیرینه مردم پیشوا و شهرستان‌های همجوار مطرح کرد و خواستار مساعدت مسئولان برای تحقق این پروژه و تکمیل اجرای پل‌های روگذر راه آهن در پیشوا شد.
پیشوا در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =