۱۴ نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر جان دادند

بوشهر- ایرنا- دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این استان جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید کشمیری روز سه شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این افراد شامل ۱۰ نفر مرد ۹۲، ۸۹، ۷۹ ،۷۰، ۶۸ ، ۶۲، ۶۱، ۵۸، ۵۶ و ۵۳ ساله با سابقه بیماری قلبی، کلیوی، سرطان، دیابت و فشار خون و چهار زن ۲۶، ۳۶، ۴۴ و ۴۷ سال سن با سابقه بیماری مغزی و سندروم داون در استان بوشهر به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون یک هزار و ۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس در استان بوشهر جان خود را از دست داده اند.

کشمیری با بیان اینکه در زمان حاضر ۴۷۱ نفر در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۵۶  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در شبانه‌روز گذشته ۱۰۹ بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۸۱  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا اضافه کرد: در زمان حاضر ۵۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۲۶ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۴هزار و ۸۰۵ نفر در استان به این ویروس مبتلا شده اند.

کشمیری اظهار کرد: در رنگ‌بندی جدید سامانه ماسک هفت شهرستان بوشهر، تنگستان، جم، دیر، عسلویه، دیلم و کنگان از رنگ قرمز به نارنجی تبدیل شده و سه شهرستان گناوه، دشتستان و دشتی همچنان در وضعیت رنگ قرمز و خطر قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها