اعضای شعب رای‌گیری نباید ازبستگان نامزدهای شورای روستایی خوزستان باشند

اهواز - ایرنا - رییس ستاد انتخابات خوزستان با تاکید بر حضور مستمر بخشداران در محل خدمت برای انجام مقدمات انتخابات شوراهای روستایی، گفت: بخشداران از انتخاب بستگان نامزدهای انتخابات شوراهای روستایی به عنوان اعضای شعب رای‌گیری جلوگیری کنند.

رضا نجاتی روز سه شنبه در حاشیه نشست آموزشی بخشداران خوزستان ویژه انتخابات، در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با توجه به اینکه بخشداران برگزارکننده انتخابات شوراها در روستاها هستند، آموزش امور مربوط به برگزاری انتخابات به بخشداران استان در قالب ۲ گروه انجام می‌شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود: در این نشست رعایت مر قانون، سلامت انتخابات، مشارکت حداکثری و رقابت سالم از سوی بخشداران مورد تاکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بخشداران باید برنامه زمانبندی و فرآیند انتخابات را درنظر داشته باشند، اضافه کرد: بخشداران فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات به ویژه با توجه به شرایط همه گیری کرونا را از هم اکنون آغاز کنند تا مردم دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند.

نجاتی ادامه داد: بخشداران حتما دقت کنند افرادی که به عنوان اعضای شعب رای‌گیری انتخاب می‌کنند با نامزدهای شوراها نسبت فامیلی نداشته باشند.

به گفته وی، بخشداران باید در مناطق خود حضور مستمر داشته باشند و استفاده از ظرفیت‌های منطقه برای برگزاری انتخابات و مشارکت حداکثری امری ضروری است.

بر اساس این گزارش، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستایی در خوزستان از ۱۶ تا ۲۲ فروردین انجام شد و ۱۴ هزار و ۵۶۱ نفر برای این انتخابات نامنویسی کرده‌اند که ۶۴۲ نفر از آنها زن هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامیشهر و روستا در ۸۸ شهر و ۲ هزار و ۳۶۲ روستای خوزستان برگزار می‌شود که نسبت به دوره پنجم این انتخابات، ۱۱ شهر و ۳۱۱ روستا به تعداد شهرها و روستاهایی که محل برگزاری انتخابات است، اضافه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =