ظریف در دیدار با مقامات اقلیم کردستان عراق تحولات منطقه را بررسی کرد

بغداد - ایرنا - محمد جواد ظریف در دیدارهای جداگانه با مسعود بارزانی و دیگر مقامات اقلیم کردستان عراق که در اربیل انجام شد؛ علاوه بر مسائل ایران و عراق تحولات منطقه را بررسی کرد.

به گزارش ایرنا؛ در دیدارهای سه شنبه شب جواد ظریف با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم موضوعات مختلفی همچون تحولات داخلی، منطقه، بین الملل و نیز انتخابات آتی عراق مورد بررسی قرار گفت.
ظریف در نشست با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در خصوص روابط تجاری، اقتصادی، سیاسی و کنسولی میان ایران و عراق و اقلیم هم تبادل نظر کرد. 

وزیر خارجه ایران صبح دیروز از قطر وارد عراق شد و تا عصر امروز که به اربیل در اقلیم کردستان عزیمت کرد؛ دیدارهایی با مقامات و شخصیت های عراقی در سطوح مختلف همچون رییس جمهوری، نخست وزیر، رییس مجلس، رهبر مسیحیان کلدانی جهان، رهبران مذاهب و عشایر شیعه و سنی و نیز شخصیت‌های دانشگاهی عراق داشت.

در این دیدارها یکی از موارد محوری که مقامات عراقی بر آن اتفاق نظر داشتند؛ قدردانی از نقش محوری ایران در ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم و تلاش در جهت تحکیم روابط با همسایگان بویژه عراق بود.

همچنین در این دیدارها مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی و اجتماعی محور موضوعات مشترک میان ایران و عراق بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =