۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84311165
۰ نفر

برچسب‌ها

ابراز امیدواری چین درباره تسریع روند احیای برجام

لندن – ایرنا – رئیس هیات چین در مذاکرات برجام، پس از پایان نشست امروز (سه‌شنبه) کمیسیون مشترک ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوها در زمینه احیای برجام هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

به گزارش ایرنا، «وانگ کوان» سفیر و نماینده دائم چین نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ما امیدواریم که تمام طرف‌ها شتابی را که در راستای یافتن راه حل سریع (برای احیای برجام) به دست آورده‌اند حفظ کنند.  

وی همچنین عنوان کرد که دیپلمات‌های ارشد کشورهای عضو برجام روز چهارشنبه برای بررسی روند مذاکرات در خصوص لغو تحریم ها و مسائل هسته‌ای تشکیل جلسه خواهند داد.

دور تازه نشست کمیسیون مشترک برجام ساعاتی پیش با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در گراندهتل وین برگزار شد. در این جلسه حاضرین تصمیم به تسریع روند گفت‌وگوها گرفته و توافق شد فعالیت گروه‌های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم‌ها و هسته‌ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد.

همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با نام «گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی» با هدف گفت‌وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.

پیشتر «میخائیل اولیانوف» رئیس هیات روسیه گفته بود که محتوای مذاکرات امروز ثابت کرد که اعضا در مورد احیای نسخه اصلی توافق هسته ای ایران متحد هستند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیات ایرانی نیز فضای کلی نشست را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: فکر می‌کنیم که در روند درستی قرار داریم، با این حال هنوز هم چالش‌ها و جزییات سختی وجود دارد.

وی تصریح کرد:‌ ما یک اصل داریم؛ هم تعجیل نداریم و شتاب‌زدگی نمی‌کنیم و هم اجازه نمی‌دهیم بحث‌ها فرسایشی شود.

پیش از برگزارش جلسه امروز روسای هیات‌های ایران، روسیه و چین در نشستی سه جانبه درباره بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و لغو تحریم‌های این کشور علیه ایران، خواستار لغو یکجای تحریم‌های آمریکا به عنوان یک شرط ضروری برای بازگشت به برجام شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha