رعایت قانون مشارکت بیشتر در انتخابات را به همراه دارد

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی قانون‌مداری را مهمترین رکن در انتخابات دانست و گفت: رعایت قانون ضمن اینکه مشارکت هرچه بیشتر مردم را به همراه دارد، از دادن مستمسک دست افراد سودجو نیز جلوگیری می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر در نشست ستاد انتخابات استان افزود: انتخابات فرصتی برای بروز و ظهور اراده عمومی است و در جریان انتخابات با رأی و نظر مردم، چرخش قدرت صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: خروجی انتخابات، نشستن فرد مورد تایید مردم بر کرسی قدرت است و مهمترین موضوع در انتخابات این است که این رأی به انتخاب بهترین و نخبه‌ترین افراد بینجامد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: به جهت اهمیت موضوع، تمامی عوامل فعال در حوزه اجرا و نظارت انتخابات مکلف به رعایت قانون و اصل بی‌طرفی هستند.

وی موضوع تبلیغات نامزدها را جزء لاینفک انتخابات عنوان کرد و افزود: طبیعتا رنگ‌بندی شهرها ناشی از شیوع کرونا و ملاحظات و پروتکل‌های بهداشتی بر روند انجام تبلیغات تاثیرگذار است.

خوش خبر گفت: ستاد انتخابات کشور تا این لحظه در زمینه انجام تبلیغات در فضای مجازی یا عینی به جمع‌بندی نرسیده است.

وی آموزش و توجیه نامزدهای انتخابات را هم ضروری خواند و گفت: توجیه نامزدها و تاکید بر رعایت قانون از طرف آنها در تمامی مراحل، در کاهش ناهماهنگی‌ها و آشفتگی فضا بسیار تاثیرگذار است.

رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی از رؤسای همه کمیته‌های ذیل ستاد خواست به پایش و احصای امکانات زیرساختی حوزه تحت اختیار خود بپردازند.

وی تاکید کرد: پایش شرایط و جبران کاستی‌ها قبل از انتخابات، روند برگزاری انتخابات را تسهیل می‌کند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha