نحوه برگزاری آزمون های سوادآموزی تابع تصمیم ستاد کرونا است 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نحوه برگزاری آزمون های پایانی هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد در این استان تابع تصمیم اعضای ستاد مقابله با کرونای استان، شهرستان ‌ها و مناطق است.   

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولویت اصلی در برگزاری این آزمون ها تأمین سلامت و جان سوادآموزان، آموزشیاران و عوامل اجرایی است. 

وی افزود: رعایت هر چه بیشتر نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی هنگام برگزاری این آزمون ها از سوی سوادآموزان، آموزشیاران و عوامل اجرایی مورد تأکید است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا قبل و پس از هر آزمون نیز سوادآموزان مورد ارزیابی بالینی سلامت کرونا قرار گرفته و علاوه بر آن ضدعفونی مکان برگزاری آزمون انجام شود. 

زارع پور عنوان کرد: آزمون های پایانی سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد با رعایت کامل مسائل بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی به صورت فرد به فرد یا حداکثر ۲ نفره برگزار می‌ شوند. 

وی ابراز داشت: بدلیل شرایط کرونایی در صورت تمایل سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد امکان برگزاری اضطراری آزمون های پایانی در محل زندگی آنها وجود داشته و شرایط لازم در این زمینه نیز فراهم شده است. 

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =