برگزیدگان هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی دانشگاه آزاد تجلیل شدند

تهران- ایرنا - برگزیدگان هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی دانشگاه آزاد در آئینی مجازی با حضور رییس این دانشگاه تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و دانشگاه ایرنا، همزمان با چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، آئین هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری «فرهیختگان» با تقدیر از برگزیدگان این جشنواره شامگاه سه شنبه با حضور محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد و جمعی از مسوولان این دانشگاه برگزار شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای این آئین مجازی در سخنانی با بیان اینکه، ترکیب داوران این جشنواره متشکل از نمایندگان معاونت های تخصصی و اعضاء هیات علمی دانشگاه و مدیران کل حوزه پژوهشی در حوزه معاونت فناوری بودند، افزود: بررسی ها برای معرفی برگزیدگان این جشنواره با دقت انجام شد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: ما محکم ایستادیم که در انتخاب برگزیدگان جشنواره صرفا ارزش اثر ارائه شده مورد توجه قرار گیرد و نظرات و حواشی سیاسی و توصیه ها در انتخاب برگزیدگان دخیل نباشد.

وی در این آئین که با حضور رییس دانشگاه آزاد و جمعی از مسوولان این دانشگاه همراه بود،  در عین حال گفت : ما در انتخاب برگزیدگان خود را از خطا مبرا نمی دانیم و اگر هم خطایی رخ داده است عذرخواهی می کنیم و انشالله سالهای آینده جبران خواهیم کرد.

دهقانی فیروزآبادی با بیان این که هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری «فرهیختگان» در ۲۷ محور متفاوت برگزار می شود، افزود:امسال در مجموع ۷۰ برگزیده  و ۹ اثر قابل تقدیر خواهیم داشت.

وی ورود جدی مسئله فناوری و نوآوری به دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از اهداف اصلی معاونت پژوهش و فناوری عنوان کرد و تصریح کرد: البته این مسئله در جشنواره امسال مشهود خواهد بود و انتظار داریم سالهای آینده نیز به اندازه حوزه پژوهش در حوزه نوآوری و فناوری نیز برگزیده داشته باشیم.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد همچنین تصریح کرد:در مجموع امسال ۱۸۵۶ اثر بدون احتساب آثاری که از سوی اعضای باشگاه به دبیرخانه جشنواره رسیده،  مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع از میان ۳۷ مجموعه دانشگاهی و ۳۱ استان ۷۰ برگزیده و ۹ اثر مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد:در استان تهران که توقعی جز این نمی رود ۱۴ برگزیده داشته ایم و این استان در کنار استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، یزد و قزوین پنج استان برگزیده در جشنواره فرهیختگان امسال می باشند.

اسامی پژوهشگران برتر به این شرح است:
رویا دارابی (واحد تهران جنوب)
مصیب ناصری (واحد کرمانشاه)
داوود طغرایی (واحد خمینی شهر)
سهیل سبحان اردکانی (واحد همدان)
محمدرضا شریف زاده (واحد تهران مرکزی)
مریم ذاکری حمید (واحد تنکابن)
محمدرضا یوسفی (واحد بابل)
مریم کاظمی پور (واحد کرمان)
حسن رسولی سقای (واحد تبریز)
اسامی کتاب برتر به این شرح است:
محسن گل پرور (واحد خوراسگان)
مسعود گیاهی سراوانی (واحد تهران جنوب)
سیده راضیه ابراهیمیان (واحد یزد)
علی نظری (واحد یزد)
ابوالفضل داودی رکن آبادی (واحد یزد)
رضا وفایی شوشتری (واحد اراک)
مهرداد نصیرخانی (واحد اراک)
مریم مقیمیان و همکاران (واحد نجف آباد)
اوستا صدرزاده (واحد گرمسار)
رحمت الله شریعتی نجف آبادی (واحد نجف آباد)
منصور احمدی (واحد ایلام)
مرضیه همتی زاد   
شیما ویسی   
عبداله یزدی (واحد کهنوج)

به گزارش ایرنا، هدف از برگزاری جشنواره فرهیختگان شناسایی، انتخاب و معرفی برترین های پژوهش و فناوری دانشگاه در زمینه های  کتاب، مجله علمی، مقاله، طرح پژوهشی، مرکز تحقیقات، انجمن علمی ادبی و هنری مرکز رشد، فناور، طرح فناوران برتر، شرکت های دانش بنیان، رساله و پایان نامه و همچنین معرفی وتقدیر از پژوهشگران برگزیده، ثبت اختراع بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی( patent )، آزمایشگاه برتر و کارآفرین برتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =