داوطلبان شوراها از تبلیغات زودهنگام انتخاباتی پرهیز کنند

آبادان - ایرنا - دبیر هیات بازرسی انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خرمشهر با بیان اینکه داوطلبان انتخاباتی از تبلیغات زودهنگام پرهیز کنند گفت:یک مورد تخلف تبلیغاتی زودهنگام انتخاباتی در خرمشهر به هیأت بازرسی استان ارجاع شده است.

 به گزارش ایرنا رضا مردانی سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت :هیات بازرسی انتخابات در شهرستان خرمشهر با ابلاغ احکام از سوی هیات بازرسی انتخابات استان خوزستان، در راستای بازرسی و کنترل جریان اتنخابات بر مدار قانون برای صیانت و حفاظت از آرای مردم در انتخابات فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: از مهمترین وظایف هیات بازرسی، جمع آوری، پایش و کنترل اخبار و اطلاعات انتخاباتی در سطح شهرستان و ارسال آن به هیات‌های مرکزی و استان است.

مردانی در ادامه گفت: از دیگر وظایف این هیات، انتخاب بازرسان ، سربازرسان و بازرسان ویژه شعب اخذ رای و با برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای آنان می باشد.

وی افزود: همچنین هیات بازرسی مطابق قانون، ارزیابی عملکرد هیات‌های اجرایی و مجریان انتخابات را براساس موارد ابلاغی در دستور کار خود قرار می‌دهد .

دبیر هیات بازرسی شهرستان خرمشهر تصریح کرد: این هیأت ضمن اعلام اطمینان به مردم جهت  رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله از تمامی شهروندان شهرستان خرمشهر تقاضا دارد چنانچه موارد نقض یا تخلف از قوانین و مقررات اعم از فعالیت تبلیغات زود هنگام پیش از موعد مقرر و غیره تا روز اخذ رأی مشاهده نمودند به هیات بازرسی انتخابات شهرستان مستقر در فرمانداری خرمشهر و یا به آدرس اینترنتی  ارائه گزارش تخلفات انتخاباتی https://moi.ir/fa/nazarsanjivashekayat  گزارش نمایند.

مردانی ادامه داد: گزارش‌های مردمی باید مستدل و مستند و به موقع از تخلفات ( اشخاص حقیقی و حقوقی )، داوطلبان انتخابات و دستگاه‌های اجرایی با استناد به قوانین و مقررات انتخاباتی باشد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه سال آینده به صورت همزمان در کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =