نگاه پاکستان به واردات اکسیژن از ایران برای غلبه بر بحران کرونا

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر اطلاع رسانی پاکستان با اشاره به وضعیت دشوار پیش روی این کشور ناشی از موج سوم شیوع کرونا، گفت: پاکستان برای غلبه بر هرگونه کمبود اکسیژن در داخل‌، واردات این محصول از جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار دارد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «فواد حسین چودری» روز سه‌شنبه پس از پایان نشست اعضای کابینه دولت طی کنفرانس خبری در اسلام‌آباد افزود: در وضعیت فعلی هیچ خطری بابت کمبود اکسیژن کشور را تهدید نمی‌کند اما دولت پاکستان گزینه واردات اکسیژن را پیگیری می‌کند.

وی اظهار داشت: ما خواستار کمک و همکاری بخش صنعتی با دولت هستیم تا بتوانیم واردات اکسیژن از جمهوری اسلامی ایران و چین را داشته باشیم.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان گفت، تولید اکسیژن در داخل طی یک سال گذشته رشد بالایی داشته است با این حال ما در صورت هرگونه کمبود و نیاز بیشتر آماده واردات اکسیژن خواهیم بود.

وی افزود: نرخ ابتلا به بیماری کرونا در سراسر پاکستان همچنان بالا است با این حال اگر دولت این کشور سال گذشته دست به اقدامات فوری پیشگیرانه و مقررات جدی برای غلبه بر کرونا نمی‌زند امروز پاکستان نیز به وضعیتی مانند هند دچار می‌شد.

به گزارش ستاد ملی مدیریت عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان، طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای حدود ۴ هزار و پانصد نفر در مناطق مختلف پاکستان به ویروس کرونا ثبت شد و ۱۴۲ نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند.

پاکستانی‌ها هفتم اسفند ۹۹ یکسالگی شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور را سپری کردند. از آن زمان تا امروز ۸۰۴ هزار و ۹۳۹ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۱۷ هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران کرونایی نیز جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =