۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۹
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84311086
۰ نفر

برچسب‌ها

واکنش حماس نسبت به گزارش دیدبان حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی

تهران – ایرنا- "حازم قاسم" سخنگوی جنبش حماس شامگاه سه‌شنبه با استقبال از گزارش دیدبان حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی گفت: این اقدام حلقه‌ای از سلسله گزارش‌ها درباره ارتکاب جرایم نژادپرستانه توسط رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا، قاسم در گفت‌وگو با تارنمای خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این گزارش که از طرف یک نهاد بی طرف و بین المللی صادر شده و بر مجموعه‌ای از حقایق و واقعیت‌ها تکیه دارد، بار دیگر روایت فلسطین از جرایم غیر بشری و مداوم رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین و نقض آشکار و مستمر قانون بین الملل را به اثبات می‌رساند.

قاسم افزود:  این گزارش با شواهد خود ثابت کرد که رژیم صهیونیستی به صورت مداومو با استفاده از سیاست نژادپرستی و آزار و اذیت علیه فلسطینیان مرتکب جنایات علیه بشریت می‌شود.

سخنگوی حماس تصریح کرد: گزارش دیدبان حقوق بشر حلقه‌ای به زنجیره گزارش‌های مشابه در محکومیت رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جرایم غیرانسانی را افزوده است.

وی بر ضرورت اقدام  جدی و عملی جامعه جهانی برای بازخواست و مجازات اسرائیل به دلیل اینگونه جرایم تأکید کرد و گفت که این نهاد باید به مسؤولیت خود در این رابطه عمل کند.

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که امروز (سه شنبه) منتشر شد، اعلام کرد که مقامات رژیم اسرائیل دست به جنایات علیه بشریت می‌زنند و «سیاست آپارتاید و آزار و اذیت علیه فلسطینی‌ها» اعمال می‌کنند.

«کنت راث» مدیر اجرایی دیده‌بان حقوق بشر گفت: صداهای واضح و مشخص سال‌ها است که هشدار می‌دهند اگر رویکرد رژیم اسرائیل در قبال فلسطینیان تغییر نکند، این رژیم فاصله زیادی با آپارتاید ندارد.

 وی اضافه کرد: این مطالعه مفصل نشان می‌دهد که مقامات اسرائیلی از این حد و مرز عبور کرده‌اند و امروز جنایات علیه بشریت، آپارتاید و آزار و اذیت علیه ملت فلسطین را مرتکب می‌شوند.

در ادامه این گزارش آمده است که نتایج حاصل از اتخاذ سیاست آپارتاید و آزار و اذیت رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، تغییری در وضعیت حقوقی اراضی اشغالی، شامل کرانه باختری و قدس شرقی و غزه، یا واقعیت عملی اشغالگری ایجاد نمی‌کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =