بهره برداری از چهار طرح اورژانس استان همدان آغاز شد

همدان - ایرنا - بهره برداری از چهار طرح اورژانس استان همدان به صورت همزمان با سراسر کشور در یک ارتباط زنده تصویری با حضور وزیر بهداشت و دستور معاون اول رییس جمهوری آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان عصر سه شنبه در آیین بهره برداری از این طرح ها، گفت: پایگاه شهری شماره چهار اورژانس ملایر مجهز به آمبولانس پیشرفته، پایگاه شهری شماره سه نهاوند، اتصال ۱۵ دستگاه تله کاردیولوژی به دیس پچ تهران و اتوماسیون عملیاتی در تمامی شهرهای استان همدان، افتتاح و راه اندازی شد.

"رشید حیدری مقدم" با بیان اینکه برای راه اندازی این طرح ها پنج میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: همچنین ۸۰ میلیارد تومان از سوی سازمان اورژانس کشور برای تامین بالگرد به استان همدان اختصاص داده شده که امید می رود تا خرداد امسال با ورود بالگرد، همدان از ناوگان اورژانس هوایی ایمن و مجهز برخوردار شود.

وی گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۷۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس استان همدان افزوده شده و تعداد پایگاه های امدادی استان نیر از ۴۰ به ۶۵ مورد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: همچنین تعداد نیروهای فوریت پزشکی استان ۵۰ درصد افزایش یافته و به دنبال راه اندازی اورژانس هوایی ۵۰۰ مصدوم با ۴۲۱ پرواز به مراکز درمانی منتقل شدند. 

حیدری مقدم ادامه داد: در همین ارتباط بخش ویژه شیمیایی، میکروبی و هسته ای بیمارستان خیرساز ملایر نیز به زودی راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، ۱۴۵ هزار متر مربع پروژه عمرانی در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درحال اجراست که ۴۵ هزار متر مربع آن توسط خیران و با نظارت دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود، این آمار نشانه توفیق استان در جذب خیران و منابع آنها در حوزه سلامت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =