ورود و خروج ۱۹۲ مسافر از مرزهای زمینی با پاکستان

تهران - ایرنا - سخنگوی گمرک گفت: با وجود اعلام محدودیت‌ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند و ابلاغ نشدن آن به نهادهای مستقر در مرز، امروز هفتم اردیبهشت ماه ۱۹۲ مسافر از مرز میرجاوه و ریمدان تردد داشتند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از گمرک، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: ۸۰ نفر خارجی تبعه پاکستان و پنج ایرانی امروز از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان و ۷۲پاکستانی و چهار ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند و از مرز ریمدان نیز ۳۰ نفر وارد و ۶ نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

وی افزود: تا کنون ابلاغیه ای یا مکاتبه ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد  این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی (پاکستانی ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می آید و صرفا اتباع دو کشور می توانند به کشور خود برگردند.

لطیفی خاطرنشان کرد: براساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل های بهداشتی کامیون های تجاری نیز به مدت ۱۰ روز افزایش می یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل ها و دستورالعمل های سخت گیرانه ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می کنند.

وی در خصوص مسیرهای هوایی گفت: براساس اطلاعیه های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت به ۱۵ کشور ممنوع شده و پروازهایی به مبدا و مقصد هند نیز صورت نمی گیرد.
لطیفی ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریعتر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =