روزانه ۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری می‌شوند

اهواز – ایرنا – رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز از بستری شدن روزانه حدود ۴۰ بیمار کرونایی در این مرکز درمانی خبر داد و گفت: روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر نیز به درمانگاه سرپایی مستقر در بیمارستان مراجعه می‌کنند.

دکتر محمد آرزومند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد:از تمام بیمارانی که به این مرکز درمانی مراجعه می کنند تست پی سی آر گرفته می شود و افرادی که حال وخیم تری دارند، بستری می‌شوند.

وی با بیان اینکه روند مراجعه بیماران به این بیمارستان کاهشی نشده و در یک خط ثابت قرار دارد اگرچه بخش اورژانس بیمارستان نسبت به هفته قبل کمی خلوت تر شده افزود: خوشبختانه تعداد بستری ها با آمار تخت های بیمارستانی برابر شده و دیگر بیماری در اورژانس نمی‌ماند.

۱۱۸ بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری هستند

آرزومند با بیان اینکه هم اکنون ۱۱۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری هستند و ظرفیت تخت‌های بیمارستان تکمیل است افزود: از این تعداد ۱۶ بیمار در بخش آی سی یو بستری بوده و بقیه در بخش های عادی این بیمارستان بستری هستند.

وی با اشاره اینکه تمام ظرفیت بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی است و حتی بالاتر از توانمان خدمات ارایه می‌دهیم گفت: از اواخر بهمن پارسال تاکنون ظرفیت این بیمارستان تکمیل شده و به محض مرخص شدن بیماری، بیمار دیگر جایگزین می‌شود.

رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) با اشاره به اینکه وضعیت بیمارستان همچنان قرمز است گفت: زمانی که تخت خالی در بخش ها داشته باشیم آن موقع روند بیماری کاهشی است اما اکنون تمام تخت های بیمارستان توسط بیماران اشغال شده است.

میانگین روزانه فوتی ها یک نفر است

آرزومند بیان کرد: میانگین روزانه فوتی های کرونایی این مرکز هم اکنون  یک نفر است در حالی که این تعداد در هفته گذشته بین یک تا ۱.۵ نفر بود.

رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) گفت: پیک بیماری در خوزستان بسیار طولانی شده است و کادر درمان بسیار خسته هستند اما با این وجود با تمام توان و ظرفیت در حال خدمات دهی به بیماران هستیم.

تمامی کارکنان بیمارستان واکسینه شدند

وی با بیان اینکه تمامی کارکنان بیمارستان امیرالمومنین (ع) واکسینه شدند افزود: کادر درمان این بیمارستان دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده اند. خوشبختانه تاکنون عوارض خاصی بعد از تزریق واکسن مشاهده نشده است.

آرزومند ادامه داد:کادر درمان فعال در این بیمارستان ۴۰۰ نفر است که از این تعداد ۲۸۰ نفر پرستار، بهیار و ماما، ۶۰ پزشک و بقیه کارکنان خدماتی و آزمایشگاهی هستند.

بر اساس رنگبندی وزارت بهداشت ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =