افزایش شمار دعوت‌شدگان به تیم‌های ملی حاضر در یورو از ۲۳ به ۲۶ بازیکن

تهران- ایرنا- براساس تایید اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) تیم های ملی شرکت کننده در تورنمنت به تعویق افتاده یورو ۲۰۲۰ مجازند تا به جای ۲۳ نفر، فهرستی متشکل از ۲۶ بازیکن را برای حضور در این رقابت‌ها اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، بدنبال تعویق یک ساله این تورنمنت به واسطه پاندمی کرونا، تغییرات در فرمت اصلی یورو ۲۰۲۰ همچنان در بحبوحه شیوع این ویروس مرگبار ادامه دارد.

کمیته اجرایی یوفا ماه گذشته تایید کرد که تیم‌ها می‌توانند در جریان این تورنمنت در هر بازی از پنج تعویض استفاده کنند تا بدین منظور فشار ناشی از فصل فشرده و متاثر از کرونا روی بازیکنان، کمی تعدیل شود.

در کنار این تغییرات، فهرست اعلامی تیم‌ها برای حضور در این تورنمنت نیز از ۲۳ به ۲۶ بازیکن افزایش پیدا کرده‌است.

براساس گزارش نشریه تایمز، کمیته‌ تیم‌های ملی یوفا افزایش فهرست اعلام تیم ها را توصیه کرده و انتظار می‌رود این پیشنهاد از سوی کمیته اجرایی یوفا مورد تایید قرار گیرد.

«گرت ساوتگیت» سرمربی تیم ملی انگلیس بیشترین منفعت را از این تغییر خواهد برد زیرا با اعمال این تغییر، تعداد بازیکنان مستعد بیشتری را در اختیار خواهد داشت.

شهرهای دوبلین و بیلبائو به این دلیل که نتوانستند شروط یوفا را مبنی بر ضمانت حضور هواداران برآورده کنند، از امتیاز میزبانی سلب شدند. براساس اعلام یوفا، چهار دیداری که قرار بود در دوبلین برگزار شود حالا در شهرهای سن پترزبورگ و لندن برگزار خواهد شد و سویل اسپانیا جایگزین بیلبائو می‌شود.

بوداپست، سن پترزبورگ، باکو، آمستردام، بخارست، گلاسکو، کوپنهاگ، رم و لندن همگی متعهد شده‌اند که مابین ۲۵ تا ۱۰۰درصد ظرفیت ورزشگاه‌ها را به هواداران اختصاص داده و از آنان پذیرایی کنند.

رقابت های یورو ۲۰۲۰ که به دلیل پاندمی کرونا یک سال به تعویق افتاد، قرار است از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای (۲۱ خردادماه تا ۲۰ تیرماه) در ۱۱ شهر اروپا برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =