۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84311012
۰ نفر

برچسب‌ها

ایمنی باید در رفتار مردم جامعه گسترش یابد

قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت : فرهنگ ایمنی باید در فکر و رفتار مردم جامعه گسترش پیدا کرده تا نسل‌ها یکی پس از دیگری در این زمینه از یکدیگر سبقت بگیرند.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین، سعید جهانگیری با اشاره به راهکارهای افزایش ایمنی در سطح معابر اضافه کرد: آشکارسازی مسیر، نصب انواع حفاظ‌ها، کنترل حجم ترافیکی، کنترل سرعت، ایمن‌سازی در دوربرگردان‌ها و تقاطع‌ها از جمله این راهکارها است.

وی، احداث میدان، جزایر باریک کننده، تابلوها و دوربین‌های محدودیت سرعت، استفاده از علایم عمودی و افقی (نوشتارها، تغییر رنگ روسازی و سایر موارد) را از دیگر راهکارهای افزایش ایمنی در سطح معابر دانست و افزود: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین در هر دو زمینه فرهنگ سازی و اجرای پروژه‌های عمرانی به منظور ارتقا ضریب ایمنی در حمل و نقل عملکرد مطلوبی را به ثبت رسانده است.

این مسوول شهری با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و اجرای پروژه‌های ترافیکی از عوامل موثر ارتقای ایمنی در حمل و نقل محسوب می شوند، یادآور شد: تا زمانی که در سیستم حمل و نقل و رانندگی حاکم بر جامعه به جای فرهنگ تعامل، فرهنگ تقابل وجود داشته باشد نمی‌توان انتظار داشت که ایمنی رعایت شود.

جهانگیری، ایمنی را از عوامل تأثیرگذار در حوزه حمل و نقل دانست که موجب توسعه اقتصادی شهری می‌شود و تصریح کرد: به منظور ارتقای سطح ایمنی حمل و نقل باید در گام نخست فرهنگ سازی لازم در این زمینه بین شهروندان انجام شود.

به گفته مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، از آنجایی که رعایت قوانین ترافیکی توسط شهروندان نقش بسزایی در ارتقای ایمنی در حمل و نقل ایفا می‌کند به همین منظور از شهروندان انتظار داریم تا نسبت به رعایت قوانین ترافیکی دقت لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه علاوه بر فرهنگ سازی، اجرای پروژه‌های عمرانی نیز به سهم خود در ارتقای ایمنی حمل و نقل شهری نقش موثری دارد، اظهار داشت: در راستای کاهش تصادفات، شهرداری قزوین تلاش دارد تا با ارتقای سطح فرهنگ و آموزش رانندگان و نیز افزایش ضریب ایمنی معابر با انجام دستورالعمل‌های متفاوت، ایمنی لازم را برای شهروندان فراهم آورد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha