مدیرکل زندان های یزد : ۷۰ درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند

یزد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی یزد گفت: ۷۰ درصد مددجویان زندانی مشکل اشتغال دارند که باید با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و دعوت از گروه‌های جهادی در راستای رونق بخشیدن به فعالیت‌ها، انگیزه کسب روزی حلال و داشتن یک شغل آبرومند در مورد آنها اقدام شود.

به گزارش عصر سه‌شنبه روابط عمومی این اداره‌کل، حسین سبزواری در جلسه هم‌اندیشی و بررسی برنامه‌های حوزه اشتغال، خواستار لحاظ شدن تدابیری در راستای رسیدن به شرایط مطلوب و حتی بالاتر از مطالبه مدنظر سازمان زندان‌ها در امر اشتغال زندانیان شد و افزود: اشتغال ۱۰۰ درصدی بستگی به ایجاد انگیزه کسب روزی حلال و داشتن یک شغل آبرومند در مددجویان زندانی دارد.

وی با اشاره به کسب رتبه برترکشوری زندان‌های یزد در فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای سال ۹۹ اظهارکرد: ظرفیت کاری کارکنان زندان‌های استان ستودنی است و با وجود این امتیاز رسیدن به اهداف و رتبه‌های بالای سازمانی دور از انتظار نیست.

این مسوول، در ادامه رسیدگی به حقوق و مزایای زندانیان را سبب رونق فعالیت‌های بخش اشتغال برشمرد و یادآور شد: زندانیان جرایم عمد که به جهت رد مال در زندان بسر می‌برند می‌توانند با حضور در کارگاه‌های اشتغال و ایجاد درآمدزایی، زمینه پرداخت بدهی و آزادی خود را فراهم سازند.

سبزواری تصریح کرد: در سال ۹۹ ،  ۳۸۴ نفر از زندانیان دارای شرایط در ۷۴ کارگاه خارج از زندان مشغول به کار بودند که از این تعداد ۳۴۸ نفر مرد و  بقیه بانوان بودند.

هم اکنون در استان یزد سه ندامتگاه شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =