کار سخت استقلال برای عبور از "چهار"/ مراقب آقای ۷۵درصدی باشید

تهران- ایرنا- استقلال برای کسب پنجمین برد در ششمین تقابل برابر الاهلی، باید از پسِ مهار عمر السوماه بربیاید.

به گزارش ایرنا، تیم‌های استقلال و الاهلی عربستان بامداد فردا(چهارشنبه) از ساعت ۰۰:۴۵ دقیقه باید به مصاف یکدیگر بروند. جدالی حساس که برای هر دو تیم حائز اهمیت است و می‌تواند حکم به صعود یا عدم صعودشان از گروه سوم بدهد.

استقلال قرار است برای ششمین بار به مصاف الاهلی عربستان برود. در پنج دیدار قبلی چهار برد برای آبی‌پوشان تهران و یک پیروزی برای نماینده عربستان به ثبت رسیده است. ۱۳ گل زده و ۶ گل خورده ماحصل تلاش استقلال در این پنج مسابقه بوده است. میانگین ۳.۸ گل در هر بازی که بین این ۲ تیم برگزار شده است.

شاگردان فرهاد مجیدی برای اینکه خیال خود را راحت کنند باید از سد الاهلی بگذرند اما نتیجه مساوی هم می‌تواند همچنان ابتکار عمل را برای آبی‌پوشان تهرانی حفظ کند. در حال حاضر استقلال هفت امتیازی است و جلوتر از الاهلی با همین امتیاز قرار دارد.

اما استقلال باید مراقب ستاره سوریه‌ای الاهلی باشند. عمر السوماه در این دوره از مسابقات ۴ گل زده و ۲ پاس گل داده است. به عبارتی دیگر او روی ۶ گل از هشت گل تیمش در این دوره از مسابقات اثر گذاشته است؛ یعنی معادل ۷۵ درصد. این بازیکن ۳۲ ساله در دیدار رفت هم ۲ گل به استقلال زد تا با ۱۰ گل زده به تیم‌های ایرانی از این حیث خطرناک‌ترین بازیکن خارجی باشد.

سوماه در لباس تیم ملی سوریه هم به ایران گل زده و مقابل هر تیمی از ایران هم که قرار گرفته موفق به گلزنی شده است. بدون تردید شاگردان فرهاد مجیدی باید تمرکز ویژه‌ای را روی مهار این بازیکن داشته باشند تا بار دیگر نتواند به آنها ضربه بزند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =