نزدیک به ۱۰هزار سالمند بالای ۸۰ سال منطقه کاشان واکسینه می‌شوند

کاشان - ایرنا - معاون بهداشت و سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۹ هزار و ۷۳۹ سالمند بالای ۸۰ سال شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل همزمان با اجرای مرحله دوم واکسیناسیون سراسری علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مهدی دلاوری روز سه‌شنبه در نشست خبری مجازی با تاکید بر خودداری شهروندان از مراجعه حضوری به مرکزهای بهداشتی و پایگاه‌های واکسیناسیون افزود: کارکنان مرکزهای بهداشت شهرستان‌ها بر پایه اولویت با افراد تماس می‌گیرند و زمان و مکان انجام واکسیناسیون را به آنان اعلام می‌کنند.

افزون بر ۷ هزار بازدید در منطقه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تبیین عملکرد قرارگاه بازرسی ویژه این دانشگاه از زمان تشکیل تاکنون اظهار داشت: افزون بر هفت هزار بازدید در راستای مقابله با کرونا در منطقه از سوی این قرارگاه از ۱۵ فروردین تاکنون در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل انجام شده است.

دلاوری با یادآوری انجام هفت هزار و ۲۷ بازدید از مرکزها و مکان‌های حساس افزود: ۳۱ مورد بازدیدها از مرکزهای اقامتی و مهمانپذیرها و ۷۱۹ مورد نیز از واحدهای صنفی، بانک‌ها و اداره‌ها بوده است.

وی با اشاره به ۲۵۰ مورد بازدید مشترک با سایر اداره‌ها و معرفی ۱۳ مورد آن به مراجع قضایی، اضافه کرد: ۳۵ مورد از شکایت‌های مردمی نیز در سامانه ۱۹۰ پیگیری شد.

پلمب ۱۶۳ واحد متختلف

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: برای سه هزار و ۶۸ مورد اخطار بهداشتی صادر شد و ۱۶۳ واحد متخلف در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پلمب شدند.

دلاوری درباره آمار خدمات بستری موقت گفت: ۳۰۷ نفر در کاشان و آران و بیدگل از ۲۲ فروردین امسال تاکنون خدمات بستری موقت دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به انجام ۱۴ هزار و ۶۷۳ آزمایش پی سی آر از ابتدای فروردین امسال تاکنون تاکید کرد: ۶ هزار و ۱۱۰ مورد معادل ۴۱ درصد این آزمایش‌ها و سه هزار و ۳۵۱ مورد از ۲۲ هزار و ۵۰ مورد معادل ۱۵ درصد آزمایش‌های رپید (تکرار) مثبت اعلام شده است.

دکتر دلاوری افزود: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از نتیجه آزمایش پی سی آر ۴۸ ساعت پس از آزمایش، به پایگاه اینترنتی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان مراجعه و از تماس تلفنی و مراجعه حضوری خودداری کنند.

مرحله دوم واکسیناسیون گروه‌های تعیین شده از سوی ستاد ملی ملی مقابله با کرونا امروز (سه‌شنبه) در سراسر کشور آغاز شد.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل قرمز است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

بر پایه مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در وضعیت قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شوند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار خواهد گرفت.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =