کمبودی در تامین و توزیع کالای اساسی درخوزستان وجود ندارد

اهواز - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در بخش کالای اساسی در استان وجود ندارد گفت: تمهید لازم برای توزیع مناسب کالای اساسی در بازار برای ایام ماه مبارک رمضان انجام گرفته تا دسترسی مردم به کالاها با سهولت انجام شود.

امیر حسین نظری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به حساسیت موجود در توزیع کالاهای اساسی مقرر شد که اقداماتی برای تامین کالا و هدایت آنها در شبکه توزیع برای تسهیل دسترسی مصرف کنندگان انجام شود.

وی با اشاره به حمایت خوب کارخانه‌های نیشکری در خوزستان افزود: ذخیره شکر در انبارهای خوزستان متناسب با نیاز استان است و با حمایت این کارخانه‌ها، توزیع این کالا در بازار با سرعت و در حجم بالا در حال انجام است.

رییس سازمان صمت خوزستان با اشاره به عادی شدن تامین و توزیع روغن خوراکی در خوزستان بیان کرد: با حمایت تولید کنندگان داخلی روغن خوراکی روزانه ۳۰۰ تن روغن در استان در حال توزیع است و مشکلی در تامین و توزیع این کالا وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلات در بخش مرغ افزود: مشکلاتی که در خصوص مرغ اعم از گرانی و یا کمبود وجود دارد یک مشکل کشوری است و خاص خوزستان نیست و البته در ستاد تنظیم بازار خوزستان تصمیم‌های خوبی برای برطرف شدن کمبود این کالا در بازار گرفته شده است.

نظری ادامه داد: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان مصرف کالاهایی مثل مواد پروتیینی ، شکر و برنج بالاتر می رود از ذخایر استراتژیک استفاده می شود و تلاش داشتیم تا با افزایش ذخایر استانی مشکل در تامین کالاها نداشته باشیم.

رییس سازمان صمت خوزستان بیان کرد: از ذخایر ملی این کالاها نیز سهمیه‌هایی برای استان در نظر گرفته شده که از آنها برای تامین کالای اساسی در استان استفاده می شود.

برای تعادل بازار مرغ در خوزستان از ۱۰ روز پیش روزانه ۳۰۰ تن مرغ منجمد و گرم در استان توزیع می شود.

امید جهان نژادیان مدیرکل غله و بازرگانی خوزستان اعلام کرده بود: یکهزار و ۵۰۰ تن برنج وارداتی و یکهزار و ۵۰۰ تن شکر به خوزستان برای ایام ماه مبارک رمضان تخصیص داده شده است و در صورت نیاز امکان دریافت سهمیه جدید برای استان وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =