پنج هزار بسته معیشتی با عنوان اطعام مهدوی در خوزستان توزیع شد

اهواز - ایرنا- رزمایش توزیع پنج هزار بسته معیشتی با عنوان اطعام مهدوی عصر روز سه‌شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان، جمعی از فرماندهان سپاه و مسوولان استان در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

به گزارش ایرنا رزمایش توزیع پنج هزار بسته معیشتی اطعام مهدوی روز سه‌شنبه در شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و آغاز دهه اکرام و اطعام نیازمندان با هدف کمک به نیازمندان خوزستان در ماه رمضان برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان در این آیین گفت:با توجه به شیوع ویروس کرونا یکی از دغدغه‌های ما در ماه‌های گذشته وضعیت معیشتی مردم بود که خوشبختانه با فرمان رهبر معظم انقلاب نهضت کمک‌های مومنانه آغاز شد و ما نیز این مسیر را ادامه دادیم.

جمال شیبه افزود: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان در مجموعه کمیته امداد رویشی با عنوان "ایران همدل" آغاز شد که این رویش برای یک افطاری ساده نیازمندان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این رویش و کمک معیشتی تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشته و علاوه بر بسته‌های معیشتی، یک میلیون پرس غذای گرم در ۲۷۳ آشپزخانه خوزستان پخت شده و با حضور نمایندگان بهداشت و رعایت پرتکل های بهداشتی بین نیازمندان توزیع می شود.

شیبه بیان کرد: امید است با مشارکت خیران، مردم سخاوتمند، گروه‌های جهادی، بسیج و سپاه ۱۷۰ هزار بسته معیشتی دیگر نیز بین نیازمندان توزیع کنیم.

وی گفت: همچنین قرار است با کمک خیران و سایر مجموعه‌های حمایتی تا پایان ماه مبارک رمضان دیگر هیچ یتیمی در سطح خوزستان بی حامی باقی نماند.

افزایش بودجه کمیته امداد امام خمینی(ره)در بودجه سال ۱۴۰۰

یکی از نمایندگان مردم اهواز، حمیدیه،باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در بحث محرومیت زدایی تاکنون تلاش فراوانی داشته و ما نیز در مجلس یازدهم با مدال خدمت جهادی کار خود را آغاز کردیم.

سید کریم حسینی افزود: یکی از اقدامات موثر نمایندگان خوزستان در مجلس یازدهم، در بحث بودجه ۱۴۰۰ این بود که کمک به سازمان های امدادی و به ویژه کمیته امداد امام خمینی(ره) افزایش داده شود.

وی گفت: افزایش مستمری مددجویان، بودجه اشتغال و رسیدگی به خانواده‌های زیرپوشش نیز در این راستا مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: اکنون در کنار تلاش‌ها برای توسعه زیرساخت ها و زیربنای استان،کمک به مددجویان کمیته  امداد ، بهزیستی و نیازمندان خوزستان در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

پیش از این نیر فرمانده سپاه ولیعصر (عج) در دوم اردیبهشت در سالروز تاسیس سپاه پاسداران از توزیع هفت هزار بسته معیشتی به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد ریال از سوی بسیج سازندگی خوزستان و خیران استان بین نیازمندان خبر داده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =