فرماندار: شعب اخذ رای قرچک نسبت به انتخابات قبل ۱۰ درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان قرچک گفت: به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مقابله با ویروس کرونا و بر اساس تصمیم‌گیری هیأت اجرایی و نظارت انتخابات، تعداد شعب اخذ رأی نسبت به دوره گذشته انتخابات ۱۰ درصد افزایش یابد.

«بهمن خطیبی» روز سه‌شنبه در جلسه ستاد انتخابات قرچک در محل فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: یکی از وظایف هیات‌های اجرایی و نظارت، تعیین محل استقرار و تعداد شعب اخذ رأی است که برای این دوره در کنار وظایف ذاتی، نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز حائز اهمیت بوده و برای تحقق این امر یک تیم تخصصی، نحوه اجرای شیوه‌نامه‌های ستاد مقابله با کرونا را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: موضوع افزایش شعب اخذ رأی با توجه به تراکم جمعیتی شهرستان و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امری ضروری است که با برنامه‌ریزی صحیح انجام شده و لازم است تا تمامی نیازهای شعب اخذ رأی بررسی و نسبت به رفع آن اقدام شود.

خطیبی تصریح کرد: انتخابات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هر چه مردم در انتخابات حضور گسترده و پرشورتری داشته باشند، به همان میزان پشتوانه فرد منتخب قوی‌تر خواهد بود و این حضور حداکثری، به عنوان یک مؤلفه قدرت، اقتدار ایران اسلامی را به جهانیان ثابت می‌کند.

وی گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ارائه شده از سوی ستاد کرونا، تلاش می‌شود تا شعب اخذ رأی در اماکن روباز استقرار یابد تا مردم در هنگام حضور، با کمترین مشکل به لحاظ پروتکل های بهداشتی آرای خود را به صندوق‌ها بیاندازند.

فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸، تعدد ۱۳۹ شعبه اخذ رأی، آراء مردم را جمع آوری کرد که قرار است ۱۴ شعبه جدید، در انتخابات ۱۴۰۰ به مجموع شعب قبلی اضافه شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha