۳۵ هزار سالمند کرمانشاهی علیه کرونا واکسینه می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان ۸۰ سال به بالا و بیماران خاص علیه ویروس کرونا در استان از امروز خبر داد و گفت: براساس سامانه سیب جمعیت بالای ۸۰ سال استان، ۳۵هزار نفر است که حدودا ۹۶ و نیم درصد مردم در سامانه ثبت‌نام شده‌اند.

دکتر «محمدابراهیم شکیبا» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این مرحله واکسیناسیون برای متولدین هفتم اردیبهشت سال ۱۳۲۰ و ماقبل آن است که به ترتیب فراخوان می شوند و مراقبان سلامت با آنان تماس می گیرند تا به مراکز منتخب تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی در خصوص سه و نیم درصد باقیمانده سالمندانی که در این سامانه ثبت نام نشده‌‍اند، گفت: در هفته آینده سامانه ای ایجاد می شود و به ثبت نام افراد باقی مانده اقدام می شود، اگر فردی برای انجام واکسیناسیون از قلم افتاده و با او تماس گرفته نشود، تدبیری اندیشیده شده است تا با شماره ای که در سامانه گذاشته می شود برای انجام واکسیناسیون معرفی شود.

شکیبا با بیان اینکه در همه شبکه ها و مراکز بهداشتی شهرستان ها پایگاه هایی برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده است، افزود: چهار مرکز منتخب در اسلام آباد غرب، سه مرکز در گیلانغرب، ۲ مرکز در دالاهو، ۲ مرکز در قصرشیرین، سه مرکز در سرپل ذهاب، ۲ مرکز در ثلاث باباجانی، سه مرکز در پاوه، سه مرکز در جوانرود، ۲ مرکز در روانسر، چهار مرکز در کنگاور و سنقر و سه مرکز در هرسین و صحنه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵ مرکز نیز در کرمانشاه برای تزریق واکسن فعال است، افزود: بنا بر پیشنهاد داده شده سه مرکز منتخب واکسن جوانرود به پنج مرکز ارتقا می یابد.

وی توضیح داد: واکسیناسیون سالمندان و بیماران خاص با آهنگ کشوری شروع شده و سعی می شود تا دوشنبه هفته آینده اگر تعداد واکسن کافی باشد واکسیناسیون این گروه تمام شود.

به گفته وی، مراکز تجمعی در نقاط مختلف شهر به پایگاه های منتخب در هنگام واکسیناسیون عمومی اضافه خواهد شد که برپایی این مراکز در گرو افزایش دوزهای واردشده واکسن هم خواهد بود.

براساس اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۰ نفر در این استان در شبانه‌روز گذشته بر اثر ابثلای قطعی به کووید ۱۹ جان باختند که نسبت به روز گذشته ۶ نفر افزایش داشته است.

هم اکنون ۸۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۵ بیمارستان استان بستری هستند که تعدادشان نسبت به روز گذشته تفاوتی نکرده است.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه اکنون هشت شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز و مابقی نارنجی و زرد هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =