۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 84310839
منبع: ایلیا مجتمع ثبتی حقوقی| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۲ نفر

برچسب‌ها

راهنمای ثبت برند در موسسه ثبتی ایلیا

هر فرد یا گروه فعال در راستای ارائه خدمات و عرضه کالا و ماندگاری و شناسایی در بین کالا و خدمات مشابه باید برند خود را ثبت نام کند تا از سایر کالا و خدمات متمایز شود.

هر فرد یا گروهی که فعالیت می‌کنند و یک کالا یا خدمات را عرضه می‌کنند بهترین راه برای ماندگاری و شناسایی بهتر دیگر افراد از بین کالا و خدمات مشابه ثبت آن نامی است که با آن فعالیت می‌کنند به صورت واضح تر اگر بخواهیم بیان کنیم نام شما برند شما است پس باید ثبت شود تا بتوانید از آن برای خودتان حمایت و از همه مهم تر دیگران شما را با همان اسم بشناسند و اگر دیگر کسب و کار ها شبیه به کار شما باشند از آنها متمایز شود.

شما به عنوان یک تاجر یا یک گروه تاجر (کسی که شخص کار می‌کند، کسانی که با ثبت شرکت فعالیت می‌کنند) بخواهید نامی که با آن فعالیت می‌کنید را برای خودتان حفظ کنید و یا به اصطلاح به ثبت برسانید این کار مانند سایر کارهای دیگر نیازمند یکسری اقدامات که ابتدا باید این اقدامات را انجام داد تا بتوانید برای ثبت برند اقدام و در نهایت به نتیجه ای که می‌خواهید برسید.

اقدامات اولیه برای ثبت برند

اسم برندی که می‌خواهید ثبت کنید را اگر از قبل مشخص نیست انتخاب کنید (انتخاب نام برند بسیار مهم است و یکی از پروسه های ویژه ای است که بایستی به آن توجه کرد یعنی خودش به تنهایی یک مرحله است) بعد از آن که اسم را انتخاب کردید یا اگر از قبل مشخص بود باید یک استعلام بگیرید که آیا قبلاً نام شما توسط فرد دیگری در اداره ی علامت تجاری به ثبت رسیده است یا خیر، استعلام برای این است که آیا نام برند شما در همان رسته ی کاریتان ثبت شده و یا مشابه آن ثبت نشده باشد.

مزایای که بعد از ثبت برند خواهید داشت

به دلیل این که امروزه صنعت و به خصوص بازار های جهانی به رشد رسیده اند و این رشد را مدیون شناخت خود در کشور و البته عرصه بین المللی هستند موجب می‌شود که کسب و کارها بیشتر و بیشتر شناخته و زمانی که شناخته شده اند باید از عنوان آنها حفاظت کرد تنهاترین راه این است که ما نام مورد نظر خود را ثبت کنیم که هم بیشتر شناخته شود و هم نام برند شما برای خودتان ثبت شود.

یکی دیگر از مزایای ثبت برند این است که کس دیگری عمداً یا سهواً نمی‌تواند نام برند شما را برای خودش و کارش استفاده و اگر این اتفاق افتاد شما می‌توانید ادعا کنید و شکایتی مبنی بر اینکه از نام شما سو استفاده شده است ارائه و از نام برند خود حمایت نمایید.

شما ممکن است سالها از یک برند استفاده کنید مثلاً ۳۰ سال و البته بارها این اتفاق پیش آمده و سالها از استفاده یک فرد یا یک شرکت از یک نام یا همان برند گذشته ولی به دلیل این که برند را ثبت نکرده اید اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگری می‌روند و برند شما را به نام خودشان ثبت می‌کنند بعد از ثبت می‌توانند به راحتی از شما شکایت کنند و برندی که ۳۰ سال برای شناخته شدنش و برای رشدش تلاش کرده اید برای دیگری می‌شود.

چه مدارکی برای ثبت برند مورد نیاز است؟

در این بخش می‌خواهیم برایتان یکی از مهم ترین اقداماتی که باید هنگام ثبت شرکت انجام دهید را توضیح داده و شما را با روند آن آشنا نماییم آن هم این است که ما برای ثبت برند نیاز به یکسری مدارک داریم تا با آن برند خود را ثبت کنیم این مدارک نیز به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی یعنی چه؟ یعنی هم یک فرد ممکن است بخواهد برند خود را ثبت کند و هم یک شرکت بخواهد اقدام به ثبت برند نماید برای این دو گروه مدارک مشخصی مدنظر است این مدارک شامل:

اخذ مجوز برای ثبت برند

لازم به ذکر است که در این بخش شما بر اساس رسته ی کاری خود اقدام به اخذ مجوز می‌کنیم مجوزی که نشان می‌دهد شما در حال فعالیت در ان زمینه ی مورد نظر خود هستید. (اخذ مجوز الزامی است)

برند باید به طور رسمی به ثبت برسد. و برتری قابلیت به ثبت رسیدن دارد که نوین بوده و قبلا توسط شخص یا شرکتی به ثبت نرسیده باشد.

نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آنها قابل شناسایی باشد. جهت ثبت برند تخصصی با مشاوران ما در تماس باشید.

اخذ کارت بازرگانی برای برند لاتین

در صورتی که برند شما لاتین بود کارت بازرگانی

مدارک هویتی برای شرکت مدرک مدیرعامل  برای شخصیت حقیقی مدرک شخص لازم است

مدارک هویتی شرکت شامل (روزنامه رسمی، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و شرکت نامه)

اظهارنامه‌ای که در آن اعلام کرده اید می‌خواهید برند ثبت کنید و اظهارنامه مربوط به اسمی که برای برند خود انتخاب کرده‌اید.

فرایند ثبت برند شرکت

اگر شما یک شرکت دارید و می‌خواهید نام شرکت خود را به عنوان یک برند به ثبت برسانید بایستی مانند ثبت برند اقدام نمایید و نام شرکت خود را ابتدا استعلام از این که قبلاً به ثبت رسیده است یا خیر و سپس اظهارنامه ثبت برند شرکت خود را ارسال نمایید. (ممکن است این نام با نام شرکت تان متفاوت باشد)

جهت اطلاعات بیشتر و ثبت شرکت بصورت حرفه ایی با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت شرکت ایلیا ( https://eliya.ir) مراجعه و از طریق کانال‌های زیر با ما در تماس باشید.

ایمیل info@eliya.ir :

شماره تلفن جهت مشاوره: ۰۲۶۳۲۱۳۷- ۰۲۱۲۶۶۵۵۱۱۹

آدرس پستی: کرج، میدان آزادگان

م. خ

منبع: ایلیا مجتمع ثبتی حقوقی| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha