۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84310827
۰ نفر

برچسب‌ها

اظهار نگرانی مفتی مسکو از کمبود جا برای نمازگزاران

مسکو - ایرنا - البیر کرگانوف مفتی و رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه گفت: مساجد کافی در مسکو وجود ندارد و به خاطر این مشکل در ماه رمضان دهها هزار نفر مجبورند در خیابان ها نماز بخوانند.

به گزارش ایرنا کرگانوف روز سه شنبه به رسانه ها گفت:  «متاسفانه، من باید یک بار دیگر به مشکل کمبود مساجد در پایتخت اشاره کنم. مردم در مساجد جا نمی شوند و در مناسبت های مذهبی و حتی برای نماز جمعه، بیش از ۳۰ هزار مسلمان مجبور به اقامه در خیابان می شوند، زیرا در مساجد جایی نیست.»

کرگانوف از مقامات شهرداری مسکو برای حل این مشکل درخواست کرد.

مفتی همچنین یادآوری کرد که مومنان امسال می توانند در چهار مکان در مسکو  شامل در «مسجد یاردام» در خیابان خاچاتوریان، مسجد در خیابان تاتارسکایا، مسجد جامع کلیسای مسکو در پروسپکت میرا و همچنین در مسجد در پوکلونایا گورا نماز بخوانند و مکانهای اضافی نماز مانند سالهای گذشته در بهار امسال اختصاص نخواهد یافت.

 امسال در روسیه ماه مبارک رمضان برای مسلمانان از ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین)   آغاز شد و تا ۱۲ می ( ۱۲ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

مسلمانان روسیه با جمعیتی حدود ۳۰ میلیون نفر که یک پنجم جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، در سیاست های همگرایی جمهوری اسلامی ایران و روسیه جایگاه خاصی داشته اند.

اسلام دومین دین بزرگ در جمهوری فدراتیو روسیه محسوب می‌شود. پیشینه ورود اسلام به روسیه به قرن ۸ قمری باز می‌گردد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =